Bahçeli'den Kılıçdaroğlu Gafı Yorumu: Danışmanları ile Sohbet Etmesinde Yarar Var

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun yaptığı gafla ilgili olarak değerlendirmede bulundu. Bahçeli, "Değerli danışmanları var onlarla sohbet etmesinde yarar var." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun gafıyla ilgili olarak, "Değerli danışmanları var onlarla sohbet etmesinde yarar var." açıklamasında bulundu.

DANIŞMANLARI İLE SOHBET ETMESİNDE YARAR VAR

MHP Lideri Bahçeli grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi"ne ilişkin olarak yaptığı Başbakan gafıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

9 Ocak'tan itibaren geçen süre içerisinde zannediyorum olayları çok yakından takip etmediği anlaşılmaktadır. Değerli danışmanları var onlarla sohbet etmesinde yarar var.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Bir radyo kanalına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni sistemde Başbakanlık makamının kaldırılacağından haberi olmadığını şu sözlerle ortaya koymuştu:

"Yeni modeli kurduk. Halk seçti Cumhurbaşkanı'nı, Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı, Başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak. Neden bu anlatılmıyor millete?"

PAYLAŞ