Bahşiş yüzünden katil oldu! Hayatı karardı

Antalya'da çalıştığı pastanenin müdürü Ümit Turan'ı, payına düşen 1200 lira bahşişi vermediği gerekçesiyle öldüren Yunus Bağış, ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi.

Antalya'da payına düşen 1200 lira bahşişi vermediği gerekçesiyle çalıştığı iş yerinin müdürünü öldüren 31 yaşındaki Yunus Bağış, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

10 YERİNDEN BIÇAKLANDI

Antalya'da bir pastane zincirinin Meltem Mahallesi'ndeki şubesinde müdür olarak çalışan Ümit Turan, geçen yıl 18 Eylül gecesi saat 03.00 sıralarında Kepez İlçesi'ndeki Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nda birlikte bira içtiği kişi tarafından 10 yerinden bıçaklandı.

HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Saldırgan olaydan sonra kaçarken, ağır yaralanan Turan çevreden yardıma gelenlere kendisini pastanede birlikte çalıştığı Yunus Bağış'ın bıçakladığını söyledi. Turan, hastanede yaşamını yitirdi. Olaydan sonra gözaltına alınıp tutuklanan Yunus Bağış hakkında kasten öldürme suçundan 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

"TEDAVİ GÖRMEYE BAŞLADIM"

Tutuklu yargılanan Yunus Bağış önceki duruşmalardaki ifadesinde, "Ümit Turan müdürümüz olduğu için bahşiş kutusunun anahtarı da ondaydı. 1200 lira bahşiş alacağım birikmişti. Bu parayı vermesini istediğimde Ümit Turan hep atlatıyordu. Bunun üzerine iş yeri sahibine bahşiş paralarımızı alamadığımızı söyledim. Bu nedenle Ümit Turan bana kızdı. İşyerindeki sorunlar yüzünden psikolojik tedavi görmeye başladım ve paramı alamadan iş yerinden ayrıldım" dedi.

"ÜÇ TANE İLAÇ KULLANMAKTADIR"

Yunus Bağış, davanın karar duruşmasında pişman olduğunu söyledi. Yunus Bağış'ın avukatı Pelin Maden de "Müvekkilim psikolojik tedavi görmektedir. Üç tane ilaç kullanmaktadır. Psikolojik tedavisi ve kullandığı ilaçlar nedeniyle normal bir insandan beklenen davranışları göstermesi mümkün değildir. Bu nedenle kasıt yoktur. Tasarlama yoktur" diye savunma yaptı.

ÖMÜR BOYU HAPİS VERİLDİ

Mahkeme, Yunus Bağış'ı ömür boyu hapse mahkum etti.

PAYLAŞ