Bakan Akdağ'dan yeni revizyon sinyali

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa etmesiyle ilgili, "Bu tip değişiklikler olur, önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır." dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa etmesiyle ilgili, "İktidar partisi olarak bir ekiple hizmet ediyorsunuz ve burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler. Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir" dedi.

ZİYARETİNE MHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI DA EŞLİK ETTİ

Bakan Recep Akdağ, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mersin'e geldi. İlk olarak Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ı ziyaret eden Akdağ, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz ile AK Partili milletvekillerinin de eşlik ettiği ziyaret sonrası, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifasını değerlendirdi.

"BAŞBAKANIMIZ BÖYLE REVİZYONLARA İHTİYAÇ DUYABİLİR"

Bakan Recep Akdağ, 15 yıldır benzer çok revizyonlar gördüğünü kaydederek şöyle konuştu:

"Çok tabidir bu. İktidar partisi olarak bir ekiple hizmet ediyorsunuz ve burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir. Bazen de arkadaşlarımızın kendisi de bunu talep edebilir. Bunlar çok tabidir. AK Parti siyasette kişilerin değil ilkelerin, kişilerin değil partinin kurumlarının etkin olduğu kurumsallaşmış bir siyaset yapısını Türkiye'ye yerleştirmiş bir partidir. Bu yüzden bunları tabi karşılamak gerekir.

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BU TÜR DEĞİŞİKLİKLER OLACAKTIR"

Bu tip değişiklikler olur, önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır. Yarın olacaktır anlamında söylemiyorum ama bunları çok normal karşılamak gerekir. Geçmiş dönem Türkiye'si ile kıyaslarsanız Türkiye'de bakanlık sürelerinin önceki dönemlerle kıyaslanmayacak kadar daha uzun olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle gerçekleşmiş bir değişiklik olarak görüyorum.

Efkan kardeşime de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Görevi yeni alan Süleyman Bey'e, Çalışma Bakanı olan Sayın Müezzinoğlu'na da başarılar diliyorum."

PAYLAŞ