Bakan, Marmaray'da yaşanan kazaya açıklık getirdi

Ulaştırma Bakanı, Marmaray'da gerçekleşen ve 1 işçinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin "Kaza Avrasya'da değil Marmaray'da yaşandı, tünel bakım çalışmaları sırasında gerçekleşti' dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bu sabah saatlerinde Marmaray'da meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybetmesine yol açan kazayla ilgili olarak 'Kaza tünel bakım çalışmaları sırasında gerçekleşti' ifadesini kullandı.

BİR İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan "Marmaray projesinde dün gece, gece yarısı itibarıyla tünellerden birinde çalışma ihtiyacı hasıl olmuş. İşçi arkadaşlar çalışırken ne yazık ki arkadaşlarımızdan biri elektrik kontağından çıkan elektrik akımına kapılmış, hastaneye kaldırılmış ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış. Kendisine rahmet diliyoruz." dedi.

"AVRASYA TÜNELİ'NDE DEĞİL MARMARAY'DA YAŞANDI"

Bakan Arslan konuya açıklık getirerek "Ne yazık ki yanlış algıdan dolayı dün gece yaşanan olayın Avrasya'da yaşandığı şeklinde bir haber çıkmış olmakla birlikte Marmaray'da yaşandı. Avrasya Tüneli'nde bütün çalışmalarımız 20 Aralık'ta açılışı yapılacak şekilde devam ediyor. İnşallah 20 Aralık'ta Avrasya Tüneli'ni İstanbul'a ve İstanbulluların hizmetine sunmuş olacağız" dedi.

"ARKADAŞLARIMIZ TEKNİK İNCELEMELERİNİ SÜRDÜRÜYOR"

Bakan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu proje yapılırken bütün olaylar göz önüne alınarak yapıldı. Arkadaşlarımız teknik incelemelerini yapıyor. Tünelin normal bakımı yapılırken bu kaza meydana gelmiştir.

Dün yanlış bir anlaşmadan ötürü bu haberin Avrasya Tüneli'nde yaşandığına dair bir bilgi verildi."

Marmaray'daki Teknik Arızanın Sebebi Belli Oldu

PAYLAŞ