Bakan'dan kayyum yorumu: Halk gerçek belediyeciliği şimdi görecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, 28 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili "Atama yapılan yerlerde vatandaşlar gerçek belediyecilik hizmetini şimdi görecek" dedi.

Terör örgütü PKK/KCK ve FETÖ'ye yardım ve destek verdiği gerekçesiyle, haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında 28 belediye başkanının yerine yeni görevlendirmeler yapıldı. Atanan 28 kişi bu sabah itibari ile görevine başladı.

ÖZHASEKİ: HALK HİZMETİ ŞİMDİ GÖRECEK

Atamalarla ilgili Bakanlardan da önemli yorumlar geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanlığının 28 belediyedeki görevlendirmesiyle ilgili olarak "Halkın parasını teröre harcayanlardan, PKK' ya lojistik destek sağlayanlardan belediye başkanı olmaz. Atama yapılan yerlerde vatandaşlar gerçek belediyecilik hizmetini şimdi görecek." dedi.

BOZDAĞ: PKK'YA HİZMETLE DEMOKRATİK MEŞRUİYETLERİNİ KAYBETTİLER

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 28 belediyeye yeni görevlendirmeyle ilgili, "Belediye başkanları, meclis üyeleri, halka hizmet için gönderilen paraları terör örgütüne aktararak terörü finanse ederse, belediyenin araçlarını, ekipmanlarını ve imkanlarını terör örgütünün eylemlerinde kullandırırlarsa demokratik meşruiyetlerini kaybederler." değerlendirmesini yaptı.

AKDAĞ: TERÖRE DESTEĞİ ASLA KABUL EDEMEYİZ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 28 belediyeye yeni görevlendirme yapılmasına ilişkin, "Daha önce alınmış, verilmiş kararlar ve oluşturulmuş hukuk çerçevesinde bir şekilde teröre mali veya farklı şekilde destek veren belediyelere yeni atamalar yapıldı. Bu, oluşturulmuş hukukun bir gereğidir. Elbette belediyecilik vatandaş için önemli bir hizmet alanı. Ama bunu bir şekilde teröre destek mahiyetine dönüşmesini asla kabul edemeyiz, etmeyeceğiz. Bu uygulamalarda bunun bir sonucu." dedi.

PAYLAŞ