Balkondan Düşüp Ölen Manken Burcu Çağlayan'ın Erkek Arkadaşı Serbest Kaldı

7 yıl önce balkondan düşerek yaşamını yitiren manken Burcu Çağlayan'ın erkek arkadaşı İbrahim Tokgöz tutuklanmıştı. Ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanan Tokgöz, serbest kaldı.

Antalya'da 7 yıl önce manken Burcu Çağlayan'ın balkondan düşerek ölümüne ilişkin davada, tutuklanan erkek arkadaşı İbrahim Tokgöz'ün tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

ÖLEN MANKENİN ERKEK ARKADAŞI SERBEST

Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık İbrahim Tokgöz, tutuksuz yargılanan Murat Ergüç, sanık avukatları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı ve sanıkların yakınları katıldı. Duruşmada savunması alınan İbrahim Tokgöz, Burcu Çağlayan'ın ölümünün üzerinden 3 yıl geçtikten sonra ve iddianame düzenlenmeden önce alınan tanık ifadelerinin görgüye dayalı beyanlar olmadığını, başkalarından duyulan sözler olduğunu savundu. Tokgöz, tanık ifadeleri nedeniyle tutuklu olduğunu öne sürdü.

MANKENİN ÖLÜMÜNE SEVGİLİSİ SEBEP OLDU İDDİASI

Cumhuriyet Savcısı Hacı Mehmet Güdül tarafından açıklanan mütalaada, Burcu Çağlayan'ın, İbrahim Tokgöz ile arkadaş olduğu, Tokgöz'ün başka bir kadınla ilişkisinin bulunmasını Çağlayan'ın kıskandığı belirtildi. Olay gecesi Burcu Çağlayan'ın bir barda İbrahim Tokgöz'ü bir kadınla gördüğü anlatılan mütalaada, Çağlayan ve Tokgöz'ün tartışma çıktığı, çıkan tartışmada Çağlayan'ın Tokgöz'ün başında soda şişesi kırdığı, bunun üzerine sinirlenen Tokgöz'ün Burcu Çağlayan'ı balkondan attığı ifade edildi.


AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENMİŞTİ

Mütalaada, olayın ardından Tokgöz'ün yakın arkadaşı Murat Ergüç'ü olay yerine çağırdığı ve delillerin ortadan kaldırılmasının ardından kolluk birimlerine haber verildiği kaydedildi. Mütalaada sanık İbrahim Tokgöz hakkında, Çağlayan'ı "kasten öldürdüğü" iddiasıyla, tutuksuz yargılanan Murat Ergüç'ün de "suçuna iştirak" suçundan "ağırlaştırılmış müebbet hapis" ile cezalandırılması istendi.

TOKGÖZ: BURCU İLE ARAMDA HİÇBİR PROBLEM YOKTU

İbrahim Tokgöz, esas hakkındaki savunmasında mütalaayı kabul etmeyerek beraatını istedi. Çağlayan ile olay gecesi sürekli tartıştıklarının gündeme getirildiğine işaret eden Tokgöz, şöyle konuştu: "Ben Burcu ile tartışmış olsam, bana 'Aşkım' diye saat 04.33'de niye mesaj atsın, niye benim telefonumla benim yanımda konuşsun? Ayrıca dosyaya şimdi sunduğum, olaydan hemen sonra çekilen fotoğrafta benim Burcu'yu attığım iddia edilen balkondaki masanın düzenli hali, bir kibrit kutusunun dahi yerinden kıpırdamamış olması, Burcu ile aramızda hiçbir problemin olmadığını göstermektedir."

"YARGILAMADAN KAÇMIYORUM"

Tokgöz açıklamalarına şöyle devam etti: Ayrıca soda şişesi ile yaralanmamın Burcu ile olan tartışmamızda yapıldığı iddiası ile ilgili, Burcu'nun üzerinde bana ait kan izinin çıkmamış olmasını da dikkatlerinize sunuyorum. İddianameyi okuduğumda, olmayan şeylerin yazıldığını görünce delillerin toplanması ve suçsuz olduğumun ortaya çıkmasını bekledim. Kesinlikle yargılamadan kaçmadım, avukatlarım çok kez mahkemeye gelerek, savunma yapmak istediğimi beyan etmişlerdir. Sanki yargılamadan kaçıyor görüntüsü yaratılmasından rahatsızım.

MAHKEME TAHLİYE EDİLMESİNE KARAR VERDİ

Mahkemeye heyeti, sanık İbrahim Tokgöz'ün savunmasının alınmış olması, dosyada delillerin toplanmış olması, tutuklama ile hedeflenen gayenin gerçekleşmiş olması, bu aşamadan sonra adli kontrol tedbirlerinin yeterli olacağı gerekçesiyle yurtdışı yasağı uygulanmak üzere sanığın tahliyesine karar verdi.

PAYLAŞ