Balyoz davası savcısı Hüseyin Kaplan hakkında karar verildi

Hakim ve savcılara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aranırken dün teslim olan Balyoz Davası savcısı Hüseyin Kaplan, tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakim ve savcılara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aranırken dün teslim olan Balyoz Davası savcısı Hüseyin Kaplan, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

BİR AYDIR ARANIYORDU

Firari olarak bir aydır aranan ve önceki gün teslim olan Balyoz davası duruşma savcısı Hüseyin Kaplan, önceki gün Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu.

SİLİVRİ CEZAEVİ'NE GÖNDERİLDİ

Dün sabah saatlerindeki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Savcı Kaplan, Cumhuriyet Savcılığınca ifadesi alındıktan sonra tutuklanması istemiyle sevk edildiği nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince FETÖ üyeliğinden tutuklandı. Savcı Hüseyin Kaplan, Silivri 6 Nolu L Tipi cezaevine gönderildi.

Silivri 6 Nolu L Tipi cezaevinde, 15 askeri hakim olmak üzere FETÖ üyeliğinden tutuklanan 315 hakim ve savcı tutuklu bulunuyor.

DONANMA KOMUTANLIĞINDA ARAMA SIRASINDA GÖLCÜK SAVCISIYDI

"Askeri Casusluk" soruşturması kapsamında, "bir ihbar" üzerine 6 Aralık 2010 tarihinde Gölcük'te Donanma Komutanlığında İstihbarat Şube odasının zeminin altında Zekeriya Öz gibi yurt dışında kaçak olan savcı Fikret Seçen tarafından arama yapıldığında Savcı Hüseyin Kaplan, Gölcük Cumhuriyet Savcısıydı.

Kaplan, Gölcük Cumhuriyet Savcılığı'ndan İstanbul Fatih Savcılığı'na oradan da İstanbul Adliyesi Cumhuriyet Savcılığına atandı. Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı yapılan Hüseyin Kaplan, Balyoz Davası duruşma savcısı oldu. Savcı Kaplan'ın yeri 15 Temuz Darbe Girişimine kadar değiştirilmedi.

PAYLAŞ