Banu Güven'in kanalına canlı yayında polis baskını

PKK'nın yayın organı olmakla itham edilen İMC TV polis baskını ile kapatıldı. Bu esnada bir değerlendirmede bulunan Banu Güven, "faşist uygulama" yakıştırmasını yaptı.

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Hayatın Sesi Televizyonu ve İMC TV'ye polis baskın düzenledi.

POLİSİ CANLI YAYINDA KARŞILADILAR

Önce Hayat TV'ye giden polis ekipleri yayını kesti. Televizyon çalışanlarını binadan çıkaran polis ekipleri, rejiyi mühürledi. Polis ekipleri, Hayat TV'nin ardından PKK'nın yayın organı olmakla suçlanan İMC TV'ye gitti. İMC TV çalışanları polisi canlı yayında stüdyoda karşıladı.

BANU GÜVEN'İN SON SÖZLERİ

NTV'deki spikerlik kariyeri ile tanınan Banu Güven kanal kapatılırken eline geçirdiği mikrofonla "Yıllarımı televizyon yayıncılığına verdi. Buradaki ekiple olmak benim meslek hayatımın en onurlu yıllarını anlatıyor. Burda hergün müthiş bir inançla herkes işine sarıldı. Burdaki insanları bu idealden böyle arkaik ve faşist uygulamalarla koparamazsınız. Biz öyle ya da böyle işimizi yapmaya devam edeceğiz. İMC TV'de çalışmış olmaktan onur duyuyorum' dedi.

Canlı yayın sırasında stüdyoya giren polis ekipleri, ardından reji odasına geçerek, İMC TV yayını durdurdu.Kanal çalışanları ise canlı yayında 'Özgür basın susturulamaz' , 'Susma haykır, özgür basın haktır' sloganları attı.

PAYLAŞ