Barzani'yle görüşen Demirtaş, şimdi de Avrupa yolcusu

Kuzey Irak temaslarını tamamlayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir heyet ile Belçika'nın başkenti Brüksel ve Almanya'nın başkenti Berlin'e gidecek.

Geçtiğimiz günlerde Irak'ın Erbil kentinde Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'yle görüşen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, şimdi de Avrupa yolcusu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bir heyet ile Belçika'nın başkenti Brüksel ve Almanya'nın başkenti Berlin'e gideceği belirtildi. Demirtaş, Avrupa Parlamentosu Başkanı, Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi, AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri, Almanya Başbakan Yardımcısı ile görüşecek.

HEYETTE HİŞYAR ÖZSOY, MERAL DANIŞ BEŞTAŞ VE MİTHAT SANCAR VARHDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş başkanlığındaki heyet, 27-28 Eylül'de Brüksel'de ve 29 Eylül'de Berlin'de bir dizi diplomatik görüşme yapacağı belirtildi. Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve Mardin Milletvekili Mithat Sancar'ın da yer alacağı heyetin, Brüksel'de Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn ile görüşeceği belirtildi.Açıklamada, HDP heyetinin 29 Eylül'de de, Berlin ziyareti kapsamında SPD Genel Başkanı ve Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel ve Almanya Dış İşleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'ın yanı sıra Almanya Sol Parti ve Alman Yeşiller Partisi liderleri ile de görüşmeler yapacağı belirtildi.

PAYLAŞ