Başbakan: Gaziantep'i Gazi yapan ruh dimdik ayaktadır!

Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada saldırıyı lanetleyip, "25 Aralık 1921'de Gaziantep'i "Gazi" yapan istiklal ruhu bugün Türkiye'de dipdiri ayaktadır." dedi.

Gaziantep'te düğün yerine yapılan saldırıyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım bir açıklama yaptı. Yıldırım, saldırıyı lanetleyip, "25 Aralık 1921'de Gaziantep'i "Gazi" yapan istiklal ruhu bugün Türkiye'de dipdiri ayaktadır." dedi.

İşte Yıldırım'ın açıklaması:

Gaziantep Şahinbey'deki düğün törenine yapılan bombalı saldırıyı lanetliyorum. Saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, milletimize sabır ve metanet diliyorum.

"TERÖR DÜĞÜN YERİNİ MATEM YERİNE ÇEVİREREK KENDİSİNİ GÖSTERDİ"

Bir düğün yerine bomba atacak kadar insanlığa düşman olan terör hiçbir değer tanımayan yüzünü bu kez bir düğün yerini matem yerine çevirerek kendini göstermiştir.

"MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ"

Masumiyete ve hayata kasteden bu alçak terör örgütünün adı ne olursa olsun biz, millet, devlet ve hükümet olarak onunla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

GAZİANTEP'İ "GAZİ YAPAN RUHLA TERÖRÜN KARŞISINDAYIZ!"

25 Aralık 1921'de Gaziantep'i "Gazi" yapan istiklal ruhu bugün Türkiye'de dipdiri ayaktadır. Gün birlik ve beraberlik günüdür ve biz 79 milyon vatandaşımızla birlikte yediden yetmişe terörün tam karsındayız.

"ACIMIZ BÜYÜKTÜR!"

Acımız büyüktür, ama herkes emin olsun ki, birlik ve beraberliğimiz iç ve dış bütün bu şeytani saldırıları bozacaktır.

PAYLAŞ