Başbakan, Rus lideri arayıp bizzat tebrik etti

Başbakan Yıldırım, Rusya Başbakanı Medvedev'i telefonla arayıp, partisinin oyların yüzde 55'ini kazanarak elde ettiği başarıdan dolayı tebrik etti.

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Federasyonu Başbakanı Dimitri Medvedev'i telefonla arayarak görüştü.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "Sayın Başbakanımız bugün, Rusya Federasyonu Başbakanı Dimitri Medvedev'i telefonla arayarak, Rusya Federasyonu'nda 18 Eylül'de gerçekleştirilen parlamento seçimlerinde, Birleşik Rusya Partisi'nin oyların yüzde 55'ini kazanarak elde ettiği başarıdan dolayı tebrik etmiştir" denildi.

15 TEMMUZ DAYANIŞMASI TAKDİRLE KARŞILANDI

Başbakan Yıldırım'ın ayrıca, 15 Temmuz'daki hain darbe teşebbüsü karşısında Rusya'nın ülkemizle sergilediği dayanışmanın Hükümet ve halkımız tarafından takdirle karşılandığını dile getirdiği belirtilerek, "Rusya Federasyonu Başbakanı Medvedev, tebriği için Sayın Başbakanımıza teşekkür etmiş, son dönemde ikili ilişkilerimizi normalleştirme ve daha ilerletme konusunda karşılıklı olarak atılan adımların sürdürülmesine önem verdiklerini vurgulamıştır. Sayın Başbakanlar, ikili ilişkilerin yanı sıra ve başta Suriye'deki durum olmak üzere bölgesel konularda da Türkiye ve Rusya Federasyonu arasındaki diyaloğu ve üst düzey siyasi temasları artırarak sürdürme konusunda mutabık kalmışlardır." ifadesi kullanıldı.

PAYLAŞ