Başbakan'dan sürpriz ziyaret! Yeni yol haritasını açıkladı

Başbakan Yıldırım, dün gece Çukurca'daki 2. Hudut Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etti; "Artık savunma değil, taarruzdayız. Yurt içinde kümelendikleri 10-12 yere gireceğiz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, terör operasyonlarının sürdüğü Hakkari Çukurca'ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Başbakan, Hakkari Otluca Dağ Komando Tugayı ve Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanlığını ziyaret ederek, operasyona katılan askerlerle bir araya geldi.

Terör örgütüne yönelik operasyona ve bölgenin yapısına ilişkin komutanlardan harita üzerinde bilgi alan Yıldırım, askerlerle bir araya geldi.

Yıldırım, askere hitaben yaptığı konuşmada, çok büyük bir iş yaptıklarını, milletin duasının ve desteğinin askerle olduğunu söyledi.

Terörle mücadele eden askerler sayesinde memleketin evlatlarının daha güzel günler göreceğini ifade eden Yıldırım, askerlerin zor ama bir o kadar da kutsal bir görevi icra ettiklerini vurguladı.

15 TEMMUZ SONRASI YENİ YOL HARİTASINI AÇIKLADI: SAVUNMADA DEĞİL TAARRUZDA OLACAĞIZ

Başbakan Yıldırım, askeri birlikleri ziyaretinde, "15 Temmuz'dan sonra terörle mücadelede yepyeni bir yönteme yepyeni bir yol haritasına girmiş bulunuyoruz. Bu, şudur: Savunmada değil taarruzda olacağız. Nerede, hangi taşın arkasında hangi mağaranın içinde bu alçaklar varsa onları bulup etkisiz hale getireceğiz. Bunu yapmazsak bu tehditle yaşamak mecburiyetinde olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

"KÜMELENDİKLERİ 10-12 YER VAR, ORALARA GİRİP TERÖR ÖRGÜTÜNÜ HİZAYA GETİRECEĞİZ"

"Bunun yanı sıra tabi alınması gereken tedbirler de var. Herhangi bir şekilde baskın yememeniz için, bütün alınması gereken emniyet tedbirlerini, teknolojik imkanları da temin ediyoruz.

Özellikle bu mücadelenin sonuç vermesinin en büyük şartı hudut geçişlerinin kontrol altına alınmasıdır. Buna yönelik kapsamlı bir çalışmayı başlattık, inşallah kısa sürede buraları, hem sizlerin operasyonları hem diğer çalışmalarla kontrol altına alacağız ki ondan sonra bütün gücümüzü yurt içinde bunların kümelendikleri 10-12 tane yer var. Bu yuvalarına girmek suretiyle inşallah memleketimizi yıllardır meşgul eden, bu alçak terör örgütünü hizaya getireceğiz.

"SİZLERE GÜVENİYORUZ"

Sizlere güveniyoruz. Bütün millet sizin duacınızdır. Sizler sayesinde insanlar evlerinde rahat uyuyor. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah'a emanet olun."

(Yıldırım, askerlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.)

YARALI ASKERLE SOHBET

Yıldırım, Çukurca'daki operasyon esnasında elinden yaralanan bir asker ile sohbet etti, sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.Başbakan Yıldırım'a ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak eşlik etti.

Hakkari'de Çatışma: 2 Asker Şehit

PAYLAŞ