Başkentte hareketli saatler! Çöpte buldu, elinde patladı!

Ankara'da bir hurda toplayıcısı, çöpte su borusu zannederek evine götürdüğü cismin patlaması sonucu yaralandı. Cismin boru tipi bomba olduğu belirlendi.

Başkentte bir hurda toplayıcısı, çöpte su borusuna benzeterek evine götürdüğü cismin patlaması sonucu yaralandı. Yapılan incelemede cismin boru tipi bomba olduğu anlaşıldı.

ÇÖP BİDONUNDA BULDU

Alınan bilgiye göre, hurda toplayıcılığı yaparak geçimini sağlayan Mehmet B, akşam saatlerinde evinin de bulunduğu Ertuğrulgazi Mahallesi'nde Erdem Caddesi ile Aydınlar Sokak'ın kesiştiği yerdeki bir çöp bidonunda bulduğu 4 adet su borusu şeklindeki cismi evine götürdü.

HURDALARI KESMEYE ÇALIŞIRKEN PATLAMA MEYDANA GELDİ

Bulduğu hurdaları inceleyen Mehmet B, su borularını keserek ayırmaya başladı. Bu sırada meydana gelen şiddetli patlamada eli parçalanan ve vücudunda yanıklar oluşan Mehmet B'nin yardımına komşuları koştu.AMELİYATA ALINDI

Bir araçla İbn-i Sina Hastanesine götürülen Mehmet B. ameliyata alındı.

POLİS EKİPLERİ İNCELEME YAPTI

Patlamanın ardından evde, civardaki çöp bidonlarında ve Mehmet B'nin eve su borusu zannederek getirdiği cisimler üzerinde inceleme yapan polis ekipleri, başka bir patlayıcıya rastlamadı.

"KOMŞUM ÇÖPTE BOMBA BULMUŞ"

Mehmet B'nin yakınlarından biri, saat 20.00 civarında tüp patlaması şeklinde bir ses duyduklarını belirterek, "Çıktım, baktım. Komşum çöpten bomba bulmuş. Çöpe biri hazır bomba atmış. Alüminyumdan yapılmış. Keseri vurunca da patlamış." dedi.

Mehmet B'nin kardeşi de "Konteynırdan malzemeyi alıyor, oraya götürüyor, boşaltmaya çalışıyor. Keserle vururken o da patlıyor. Parmakları yok." diye konuştu.

HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Tedavi altına alınan Mehmet B'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

PAYLAŞ