Batmanlı mucitten canlı bombalara kafesli çözüm!

Daha önce kuyumcu ve bankalardaki soygunları önlemeye yönelik buluşu ile dikkat çeken Abdurrahim Suçin, şimdi de canlı bombaları önleyecek kafes sistemi buluşu ile gündeme geliyor.

Daha önce kuyumcu ve bankalardaki soygunları önlemeye yönelik buluşu ile dikkat çeken Batmanlı mucit Abdurrahim Suçin, şimdi de canlı bombaları önleyecek kafes sistemi buluşu ile gündeme geliyor. İlkokul mezunu olmasına rağmen özellikle güvenlikle ilgili konularda bugüne kadar 12 buluş gerçekleştirdiğini belirten 53 yaşındaki Abdurrahim Suçin, son zamanlarda yaşanan canlı bomba eylemlerine karşı önemli bir buluş gerçekleştirdiğini belirterek, 'Özellikle TBMM, Cumhurbaşkanlığı külliyesi ve Genelkurmay Başkanlığı, hava limanları gibi kritik yerlerde canlı bomba taşıyan insan yada aracı önceden tanıyıp etkisiz hale getirecek sistemi buldum. Güvenlik nedeniyle bunun detaylarına girmek istemiyorum. Uygulanabilir ve çok etkili bir buluştur. İmkan sağlandığında böylesi kritik yerlere kurarak ülkeme faydalı olacağımı düşünüyorum." dedi.

''SADECE CUMHURBAŞKANINA ANLATIRIM''

Bulduğu teknik yöntemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dışında kimse ile paylaşmak istemediğini belirten Suçin, "Daha önce Devlet Hava Meydanları'ndan bir güvenlik yetkilisine anlattım, o da konuyu istismar ederek kendine rant sağlamak için eksik bilgilerle başka yerlere iletmiş. Bir ara gündeme getirdiler, Ama buluşların detaylarını anlatmadığım için başarılı olmaları mümkün değil. Bu yüzden ülkemizin önemli kurumlarının güvenliği açısından bu projeyi sadece bu ülkenin büyük lideri Recep Tayyip Erdoğan'a anlatmak istiyorum. Beni dinledikten sonra uygulanması için hemen talimat vereceğini düşünüyorum." diye konuştu.

KUYUMCU VE BANKALARDA SİLAHLI SOYGUNLAR TARİHE KARIŞACAK

Abdurrahim Suçin, bugüne kadar gerçekleştirdiği buluşlar arasında geçtiğimiz aylarda gazete ve televizyonlarda geniş yer bulan kuyumcu ve bankalardaki silahlı soygunları önlemeye yönelik sistemin üretim aşamasında olduğunu belirtti. Suçin, "Bu sistemi kullanacak kuyumcular, döviz büroları, bankalar ve PTT şubelerinde artık silahlı soygunlar sadece teşebbüs aşamasında kalacak. Suçlular birkaç saniye içinde kafes içerisine alınıp, etkisiz hale getirilecek. Kısa bir süre sonra bu sistemi kurmaya başlayacağız. Dünyada da başka örneği olmayan bu sistem sayesinde silahlı soygunlar tarihe karışacak." dedi.

MUCİTLER DESTEKLENSİN

TÜBİTAK'ın sadece akademisyen ve bilimsel çalışmalara destek verdiğini belirten Batmanlı mucit Abdurrahim Suçin, "Anadolu'da tahsil görememiş, ama üst seviyede zekaya sahip o kadar çok mucit var ki; bir çok bilim adamı bunların fikirlerini alarak kendilerine mal edip kariyer yapıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımdan Anadolu'daki sesini duyuramayan mucitlere de imkan sağlayacak, onların elinden tutacak bir sistemi oluşturmasını bekliyorum." şeklinde konuştu.

PAYLAŞ