Bayram ziyaretinde buluştular! Elini bir an bırakmadı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de ailesiyle bayramlaştı. Ziyaret sırasında Hayrünnisa Gül, uzun süredir görmediği kayınvalidesinin elini bırakmadı.

Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kurban bayramı sonrası Kayseri'ye gelerek annesi Adeviye, babası Ahmet Hamdi ve kardeşi Macit ve yakınlarıyla bayramlaştı. Gül, bayramlaşma sonrası bağda dolaşıp, üzüm toplayıp, özlem giderdi.

AİLESİYLE BİR ARAYA GELDİ

Eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Kayseri'ye gelen önceki dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, havaalanından doğruca, merkez Melikgazi İlçesi Kergah Bağları Mevkii'nde oturan babası Ahmet Hamdi Gül ve kardeşi Macit'in oturduğu iki katlı bağevine gitti.

Burada annesi ve babasının elini öpen, erkek kardeşi Macit ve yengesi Reyhan ile yeğenleriyle bayramlaşan 11'inci Cumhurbaşkanı, eve gelen yakınlarıyla da bayramlaşarak özlem giderdi.

"KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORUM"

Daha sonra, bağdaki meyve ve sebze bahçesini gezen, elleriyle asmadan üzüm toplayan Abdullah Gül, "Kayseri benim baba ocağım. Burada kendimi iyi hissediyorum. Bayram nedeniyle gecikmeli de olsa annemi, babamı, kardeşimi ve yakınlarımı görmek için günübirliğine geldim" dedi.

TOPLADIĞI ÜZÜMLERİ İKRAM ETTİ

Gül, bağdaki ağaçlar arasından zirvesine önceki gün kar yağan Erciyes Dağı'nı da bir süre seyrettikten sonra, "Erciyes dağı, gelinliğini giymiş" derken, kendisini görüntüleyen gazetecilere topladığı üzümlerden ikram etti.

ELİNİ BIRAKMADI

Bayramlaşma sırasında Hayrünnisa Gül, uzun süreden bu yana görmediği kayınvalidesi Adeviye Gül'ün elini bırakmadı. Gelin-kaynana arasındaki kahkahalı sohbet dikkati çekti.

PAYLAŞ