Bebeğinin ölümüne dayanamayan anne canına kıyfı

Bursa'da, beş aylık hamile Tacikistan uyruklu Zamira Aminov, ocak ayında kaybettiği bebeğinin acısına dayanamadı, başörtüsü ile kendini doğalgaz borusuna asarak yaşamına son verdi.

Bursa'da, beş aylık hamile Tacikistan uyruklu 21 yaşındaki Zamira Aminov, başörtüsü ile kendini evin doğalgaz borusuna asarak yaşamına son verdi. Geçtiğimiz ocak ayında, yeni doğan bebeği öldüğü belirtilen genç kadının bu olayın etkisinden kurtulamadığı ileri sürüldü.DOĞALGAZ BORUSUNA ASTI

Merkez Kestel İlçesi'ne bağlı Ahmet Vefik Paşa Mahallesi Kaynak Sokak'ta meydana gelen olayda, Zamira Aminov, geçtiğimiz perşembe günü evlerinde kendini başörtüsü ile doğalgaz borusuna astı. Kadının cansız bedeni sabah kalkınca eşi Fathullot Abdusalom tarafından bulundu.

Haber verilmesi sonucu eve gelen polisler, cumhuriyet savcısının talimatı ile cesedi kesin ölüm nedenin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırdı.

ÇOCUĞUNU KAYBETTİ, TEKRAR HAMİLE KALDI, İNTİHAR ETTİ

Tacikistan'dan dört ay önce Türkiye'ye geldiklerini söyleyen Fathullot Abdusalom, "Geçtiğimiz ocak ayında dünyaya gelen ilk çocuğumuz bir ay yaşadıktan sonra öldü. Eşim çok üzüldü. Onu hiç unutamadı. Tekrar çocuk istedi. Hamile kaldıktan bir ay sonra Türkiye'ye geldik, Bursa'da yaşamaya karar verdik. Çarşamba akşamı birlikte sohbet ettik. Kendisi karnındaki bebeği sevdi, dualar okudu. Sabah kalktığımda ise intihar etmişti. Hiçbir sorunumuz yoktu" dedi.Zamira Aminov'un intiharıyla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

PAYLAŞ