Belediye başkanı sosyal medyadan atıştığı adamın mekanını bastı!

Çanakkale'de Kepez Belde Belediye Başkanı ile kafe işletmecisi arasında sosyal medyada başlayan rant kavgası mekan basmakla sonuçlandı. Çıkan kavgayı polis ekipleri ayırdı.

Çanakkale'de sosyal medya hesaplarından "rant" konulu hakaret ve tehdit içerikli paylaşımlarla tartışmaya başlayan Kepez Belde Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ile kafe işletmecisi Doğan Akıncı arasındaki gerginlik büyüdü. Başkan Mutan, beraberindeki bir grupla gittiği mekanda, işletmeci ve çalışanlarıyla kavga etti. Polisin ayırdığı kavga, karakolluk oldu. Başkan Mutan, "Yapmam gerekini yaptım, cezam neyse de ona katlanırım" dedi.

TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPARAK BİRBİRLERİNE HAKARET ETTİLER

Çanakkale merkezine bağlı Kepez Belde Belediye Başkanı CHP'li Ömer Faruk Mutan ile kent merkezindeki kordon boyunda Takıl Cafe isimli işyeri bulunan Doğan Akıncı arasında çıkan tartışma iddiaya göre şöyle gelişti. İki taraf önce telefon görüşmesi yaparak birbirlerine hakaret etti.

OLAY SOSYAL MEDYADA YAZILI ATIŞMAYA DÖNDÜ

Sözlü atışma daha sonra sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla yazılı atışmaya döndü. Her iki taraf da birbirlerine ağza alınmayacak hakaret ve tehdit içeren paylaşımlarda bulundu. Sosyal medyadaki hakaret ve tehdit içeren paylaşımlar gece yarısına kadar sürerek tansiyonu yükseltti.

BAŞKANI İLE MEKAN ÇALIŞANLARI ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Başkan Mutan, beraberinde bir grupla geç saatlerde, Kepez Beldesi'nden Çanakkale merkezindeki Takıl Cafe'ye geldi. Başkan Mutan'ın da aralarında bulunduğu grup ile mekan sahibi Doğan Akıncı ve mekan çalışanları arasında kavga çıktı.

POLİS BİBER GAZI KULLANARAK AYIRDI

Sosyal medyadaki paylaşımlardan gerginliğin artması ve mekanda olay çıkabileceği ihbarını alan polis ekipleri, kısa sürede kavgaya müdahale etti. Biber gazı kullanarak kavgayı ayırdı. Mekandaki masa ve sandalyelerin devrildiği ve kırıldığı kavgada, bazı kişiler hafif şekilde yaralandı. Emniyet Müdürlüğüne götürülen taraflar, birbirlerinden şikayetçi oldu. İfadeleri alındıktan sonra da serbest bırakıldı..

MUTAN: "YAPMAM GEREKİNİ YAPTIM"Belediye Başkanı Mutan, sosyal medya üzerinden yaşanan gelişmeleri herkesin takip ettiğini belirterek, "Takıl Cafe'nin sahibi sosyal medyada önüne gelene iğrenç bir şekilde saldırıyor. Özellikle Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a ve etrafındaki kişilere. Bu sefer cami duvarına işedi. Son bir haftadır Toprak Mahsulleri Ofisi'nin satışı üzerinden benim rant devşirmemden bahsetmeye başladı. Kusura bakmayacak. Çanakkale kamuoyu beni de onu da diğerlerini de biliyor. Dün akşam hoş olmayan, ama sonuçta olması gereken oldu. Bunca hakaretin de bir sınırı var. Maalesef bu ülkede adalet dağıtan mekanizmalar bunca hakarete, bunca üslup bozukluğunu bir cezalandırma yöntemine gitmeyip, aksine bir de destek veriyorsa ki veriyor kanaatim de o. Birileriyle işbirliğiyle yapıyor ve devletin belli kollarından güç alıyor. Başka güç alacağı zemin yok. Halkın iradesiyle seçilmiş bir belediye başkanı olarak bunca hakarete göz yumamazdım. Yapmam gerekeni yaptım. Cezam neyse de ona da katlanırım. Ama o da cezasına katlanacak. Bu adamın sosyal medyasına bir baksınlar. Ana avrat küfürler ediyor. Kendime ettirmeyeceğim. Ederse de karşılığını görecek. Bundan sonra da görecek. Bu tehdit falan değil. Bunca hakaret bir şekilde karşılık bulacak. Hiçbir şeyim yok. Sağlığımız yerinde. Beni sevenler geldi oraya. Bu sevenler bugün çoğalacak, yarın daha çoğalacak. O kendisine dikkat etsin. Kusura bakmayacak. İsmail Özay'ı rehin almış, Ülgür'e bilmem ne yapmış. Ömer'e yapamayacak. Ömer yaptırmayacak" dedi.AKINCI: "MEKANIMI BASTILAR"Takıl Cafe'nin sahibi Doğan Akıncı ise, sosyal medyadan Kepez Beldesi'ndeki Toprak Mahsulleri Ofisi'nin satışından Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan'ın rant elde edeceğine yönelik paylaştığı bir yazının içinde Ömer Faruk Mutan'ın adının geçtiğini, bunun üzerine de akşam saat 20.00 civarı Başkan Mutan'ın kendisini telefonla aradığını söyledi. Akıncı, "Daha telefonu açarken, 'Seni öldüreceğim, kaldıracağım' diye tehditler etti. Ana avrat küfürler etmeye başlayınca, ben de cevap verdim. Ondan sonra 30-40 defa daha aradı. 10 defa falan karşılıklı küfürleştik. Sosyal medyada yazınca ben de kendisine cevap verdim. Ondan sonra 10 kişiyle beraber dükkanı bastılar. Bundan sonra burası benim gibi havalar yaptı ve dükkanın içine girerek saldırdı. Biz de karşılık verdik. Polisler geldi ayırdı. Şikayetçi oldum" dedi.

PAYLAŞ