Belediyesine kayyum atanan kentte çöpler böyle toplandı!

Kayyum atanan Batman Belediyesi'nin temizlik işçilerinin iş bırakması üzerine valiliğin görevlendirdiği ekiplere saldırıda bulunulması nedeniyle kentteki temizlik çalışmaları polis eşliğinde yapıldı.

Kayyum atanan Batman Belediyesi'nin temizlik işçileri iş bıraktı. İşlerin aksamaması için devreye giren valilik, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekiplerini çöpleri toplaması için görevlendirdi. Ancak bazı kişiler ekiplere saldırınca kentteki çöpler polis korumasında toplandı.

ZIRHLI POLİS ARAÇLARIYLA ÖNLEM

İçişleri Bakanlığı'nca Kanun Hükmünde Kararname ile kayyum atanan Batman Belediyesi'nin temizlik işçileri iş bırakmış, bunun üzerine valilik tarafından İl Özel İdaresi ile Karayolları 97. Şube Şefliği'ne bağlı ekipler çöpleri toplama işiyle görevlendirilmişti. Dün çalışmaları sürdüren ekipler, Meydan Mahallesi Gülistan Caddesi'nde bir grup tarafından engellenmeye çalışılmıştı. Grup, hakaretler yağdırdığı ekiplere daha sonra taşla saldırmıştı. Bugün ise kentteki temizlik çalışmaları Emniyet Müdürlüğü'nce görevlendirilen polis ekipleri eşliğinde yapıldı. Temizlik ekipleri, polisin zırhlı araçlarla önlem almasının ardından kentteki çöpleri kaldırdı.

PAYLAŞ