Beşiktaş'ı ipten aldı, maç sonu ortalığı karıştırdı

Record gazetesi muhabiri Pedro Ponte, Talisca'nın gol sonrası sevinci ve maç sonu açıklamaları nedeniyle artık Benfica'ya dönmesinin imkansız olduğunu söyledi.

Beşiktaş'a Benfica karşısında altın değerinde bir puan kazandıran Talisca, gecenin kahramanı oldu. Uzatma dakikalarında attığı frikik golüyle kırmızı-beyazlıları üzen genç yıldız, Portekizli taraftarlara da Şampiyonlar Ligi'nde unutamayacakları bir gece yaşattı.

Estadio da Luz Stadı'nda karşılaşmayı takip eden Record gazetesi muhabiri Pedro Ponte, dün gece yaşananları ve Benfica camiasının oyuncuya olan tavrını Skorer'e anlattı. Portekizli gazeteci şunları söyledi:

"GOL SONRASI ÇİLEDEN ÇIKARDI"

"Talisca oyuna ilk girdiğinde bazı taraftarlar kendisini alkışladı, bazılarıysa ıslıkladı. Ancak maçtan sonra manzara tamamen farklıydı. Kendisine yoğun bir tepki oldu. Attığı gol sonrası aşırı sevinci ve yaptığı hareketler Benfica taraftarını çileden çıkardı. Tribünler kendisini yuhalamaya başladı.

"ARTIK DÖNMESİ İMKANSIZ"

Ayrıca karşılaşmanın ardından verdiği TV röportajında kullandığı ifadeler de camianın tepkisini çekti. Benfica tarafından parasının ödenmediğini söyleyerek kulübü eleştirmesi öfke yarattı.

Zaten transfer sürecinde Lizbon'dan ayrılmadan önce yaptığı konuşmadaki sözleri de tepkiye neden olmuştu. Dün gece yaşananlarla birlikte, tüm bunların ardından artık Benfica'ya geri dönmesi imkânsız."

SATIN ALMA OPSİYONU 25 MİLYON EURO

Siyah-beyazlılar Brezilyalı futbolcuyu sezon başında 1+1 yıllık kadrosuna kattı. Beşiktaş, Benfica'ya bir yıllık kiralama bedeli olarak 2 milyon Euro öderken, oyuncunun satın alma opsiyonu ise 25 milyon Euro olarak belirlendi.

PAYLAŞ