Beşiktaş'ta ızgara krizi patlak verdi

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in isteğiyle göreve başlayan diyetisyenin aldığı "Izgarada etin yasaklanması" kararı, futbolcular arasında krize sebep oldu.

Spor Toto Süper Lig ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yoluna yenilgisiz devam eden Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in isteğiyle göreve başlayan diyetisyenin aldığı karar kriz yarattı. Siyah-beyazlı futbolcuların artık ızgarada pişmiş et yemeleri yasaklandı...

"HANGİ DİYETTE BÖYLE BİR ŞEY VARMIŞ?"

Bir süre önce Kartal'da göreve başlayan diyetisyen ilk iş olarak kulübün aşçılarına etlerin ızgarada pişirilmemesini söyledi. Oyuncular ise bu kararı ilk duyduklarında inanamadılar ve "Izgarada pişen etin sporculara zararlı olduğunu da ilk defa duyuyoruz. Hangi diyette böyle bir şey varmış. Bu zamana kadar hep hata yapılmış demek ki" diyerek tepki gösterdiler.

KALORİ DEĞERİNE GÖRE YEMEK ÇIKIYOR

Siyah beyazlı futbolcular bir süredir hem Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde hem de gittikleri deplasmanlarda haşlanmış et yiyorlar ve bu durumdan memnun değiller. Öte yandan artık takımın yemek menüsü de oyuncuların damak tadına göre değil, diyetisyenin bilimsel veriler ışığında belirlediği günlük almaları gereken toplam kalori değerine göre hazırlanıyor.

(Vatan)

PAYLAŞ