Beşiktaş'tan çifte bomba! İkisi de İstanbul'da

Beşiktaş Gökhan İnler ve Atınç Nukan'ı transferin son gününde İstanbul'a getirdi. Siyah-Beyazlıların resmi açıklaması bekleniyor.

Beşiktaş-­Gökhan İnler pazarlıkları mutlu sonla bitti. Jose Sosa'nın ayrılığı sonrası orta sahayı bir başka dünya yıldızıyla takviye etmeyi planlayan Beşiktaş girişimlerinden sonuç aldı.

Samir Nasri rotasını son anda İspanyol ekibi Sevilla'ya çevirince, Gökhan İnler'le pazarlıklarına hız veren Siyah-Beyazlılar kesin anlaşmaya vardı.

İSVİÇRE VE İTALYA'DA DA OYNADI

Yıldız oyuncu gece saatlerin İstanbul' geldi ve Atatürk Havalimanı'nda taraftarlarla fotoğraf çektirdi. Bonservisiyle transfer edilen Gökhan, bugün resmi sözleşmeyi imzalayacak. Geçen sezon başında Leicester City'ye transfer olan 32 yaşındaki Gökhan İnler, daha önce İsviçre'de Basel, Aarau, Zürich, İtalya'da ise Udinese ve Napoli formalarını giydi.

ATINÇ DA İSTANBUL'DA

Beşiktaş'ın bir diğer sürprizi de Atınç Nukan...

Stoper arayışında olan ve transferin son gününe gelinmesine rağmen halen bu transferden sonuç alamayan Beşiktaş, eski oyuncusu Atınç Nukan'ı İstanbul'a getirdi. Transfer döneminin bitmesine az bir zaman kala stoper bölgesine takviye yapmayı planlayan Beşiktaş, Leipzig'de forma giyen stoper Atınç Nukan'ı 1 yıllığına kiraladı.

Beşiktaş, altyapısından yetişen Atınç Nukan'ı geçtiğimiz yaz 5 milyon Euro bonservis bedeliyle Leipzig'e satmıştı.

KAP BEKLENİYOR

Altyapıdan yetişen Atınç'ın transferi, Beşiktaş'ın UEFA'ya Şampiyonlar Ligi için vereceği oyuncu listesi açısından da önem taşıyor. Zira UEFA ile yaptığı Finansal Fair­-Play anlaşması gereği UEFA'ya 23 kişilik liste verebilecek olan Beşiktaş, kadrosunda 4'ü Türkiye'den yetişmiş, 4 de altyapıdan çıkmış toplam 8 oyuncu bulundurmak zorunda. Beşiktaş'ın Gökhan'ı ve Atınç'ı gün içinde KAP'a bildirmesi bekleniyor.

PAYLAŞ