Beyaz Saray'dan kararlı destek

Beyaz Saray, Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısı hakkında, "Demokrasisini terörün her türlüsüne karşı koruyan Türkiye halkının yanında yer alıyoruz" dedi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısı hakkında bir kınama mesajı yollayarak, "Demokrasisini terörün her türlüsüne karşı koruyan Türkiye halkının yanında yer alıyoruz" ifadesinde bulundu.

"ADİ VE KORKAK BİR ŞEKİLDE"

"Amerika Birleşik Devletleri'nin, dün Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısını en güçlü biçimde kınadığını" belirten açıklamada Price, "Bu barbarca eylemin failleri, adi ve korkak bir şekilde, bir düğünü hedef almışlar; çok sayıda kişiyi öldürmüş ve yaralamışlardır. Düşüncelerimiz ve dualarımız, hayatını kaybedenlerin aileleri ve sevenleriyledir, yaralılara da acil şifa diliyoruz" dedi.

"YAKIN TEMAS HALİNDEYİZ"

Beyaz Saray'ın internet sitesindeki bildiride, "Demokrasisini terörün her türlüsüne karşı koruyan Türkiye halkının yanında yer alıyoruz ve Türk yetkililerle yakın temas halindeyiz. Ayrıca, Başkan Yardımcısı Biden, 24 Ağustos perşembe günü Ankara'yı ziyaret ederek, kıymetli NATO müttefikimiz ve ortağımız olan Türkiye'yle, terör belasına karşı birlikte çalışma kararlılığımızı bir kez daha tasdik edecektir" denildi.

PAYLAŞ