Beyoğlu'ndaki kazıda bulunan insan kemikleri merak uyandırdı

Beyoğlu'nda İSKİ tarafından yürütülen kanalizasyon yenileme ve onarım kazısında insan kemikleri çıkınca, çalışmalar durduruldu.

Beyoğlu'nda İSKİ'nin atık su kanalı yenileme çalışması sırasında, Osmanlı dönemine ait mezar başı ve bazı kemik parçalarına rastlandı. Çalışmayı durduran ekip, durumu yetkililere bildirdi. Çalışma noktasına polisin olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı geldi. Yapılan araştırma ve alınan örneklerden sonra, kazılan bölgenin kapatılmasına karar verildi.

KEPÇE İLE KAZI YAPILIRKEN, KEMİKLERE RASTLANDI

Olay, Beyoğlu-Şişhane'de Beyoğlu Vergi Dairesi'nin önünde sabah saatlerinde yaşandı. İSKİ'nin atık su kanalı çalışmasında görevli işçiler, kepçe ile kazı yaparken kemik parçalarını fark etti. Çalışmayı durduran işçiler, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri kemik parçalarının bulunduğu çevreyi güvenlik şeridi ile kapattı. İstanbul Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı da olay yerinde inceleme yaptı. Olay Yeri İnceleme Ekipleri, bölgeden kemik örneği aldı. Daha sonra kazı sahasının kapatılmasına karar verildi.

KAZI İŞÇİSİ: "AYNI ŞEKİLDE, HİÇ BOZMADAN KAPATTIK"

İSKİ çalışanı Hasan Sönmez, "Çalışıyorduk. Kemikler vardı, ne oldu bilmiyorum. İnsan kemiği de olabilr, başka bir kemik de.Savcı geldi, baktı, araştırma yaptı. İki insan kemiği rahat vardı. Mezar falan değil, daha toplanıp gömülmüş bir şey. Olay yeri inceleme geldi, örnek alıp gittiler. Polislerin çalışması 3-4 saat sürdü. Aynı şekilde hiç bozmadan kapattık' diye konuştu.

PAYLAŞ