Biden'ın Türkiye programı belli oldu

Joe Biden'ın 24 Ağustos'ta gerçekleşecek günübirlik Türkiye programının detayları belli oldu. Biden, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çıkacak ilk ABD'li lider olacak.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden çarşamba günü sabah saatlerinde başkent Ankara'ya ulaşacak.

İLK DURAK TBMMEsenboğa Havalimanı'na inecek olan Biden, daha sonra TBMM'ye geçecek. Biden, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile basına kapalı gerçekleştireceği görüşmenin ardından 15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM'yi gezecek.

YILDIRIM'LA KÖŞK'TE BİR ARAYA GELECEKBaşbakan Binali Yıldırım ile öğleden sonra Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek Biden, Yıldırım ile ikili görüşme yapacak. Biden ve Yıldırım, görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunacak.

SON OLARAK ERDOĞAN'LA GÖRÜŞECEKJoe Biden, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edilecek.

KÜLLİYE'YE ÇIKACAK İLK ABD'Lİ LİDER OLACAKCumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çıkacak ilk ABD'li lider olacak Biden, Erdoğan ile ikili görüşme gerçekleştirecek. Basına kapalı olacak bu görüşmenin başlangıcında, basın mensuplarının görüntü almasına müsaade edilecek.Biden, aynı gün akşam Türkiye'den ayrılacak.

PAYLAŞ