Bir belediyeye daha kayyum atandı

Erzincan'ın İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan'ın FETÖ'den gözaltına alınmasının ardından, İliç Kaymakamı, 'Belediye Başkan Vekili' olarak görevlendirildi.

Erzincan'ın İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan'ın FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınması ardından, İliç Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, 'Belediye Başkan Vekili' olarak görevlendirildi.

Erzincan Valilği'nden kayyum ataması ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan, FETÖ/PDY ile ilişkisi olduğu iddiasından dolayı Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 26.11.2016 tarihinde gözaltına alınmıştır. Muhlis Doğan aynı gün Anayasanın 127'nci ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 47'nci maddeleri gereğince görevden uzaklaştırılmıştır. 26.11.2016 tarihli Bakanlık oluru ile görevden uzaklaştırılan İlimiz İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan'ın yerine, İliç Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, 5393 sayılı Belediye Kanununun 45/2 ve 46'ncı maddeleri uyarınca Erzincan Valiliği'nin 29.11.2016 oluru ile İliç Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir."

12 KASIM'DA PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ

Son yerel seçimlerde MHP'den seçimi kazanan ve 21 Mart 2015'te AK Parti'ye geçen İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan, gözaltına alınmıştı. AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan soruşturma sonrası 12 Kasım 2016'da AK Parti'den de ihraç edilmişti.

PAYLAŞ