Bir kahraman gitti, 20 'Ömer Halis' doğdu

Darbe girişimi sırasında, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı canı pahasına koruyabn15 Temmuz'un simge ismi Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı,memleketinde dünyaya gelen 20 bebeğe verildi.

Darbe girişimi sırasında, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen ve 15 Temmuz'un simge isimlerinden biri haline gelen Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı, memleketi Niğde'de dünyaya gelen 20 bebeğe verildi.

20 ÖMER HALİS DOĞDU

Niğde'nin Bor İlçesi'ne bağlı Çukurkuyu Beldesi'nde bulunan mezarı yaklaşık 500 bin kişi tarafından ziyaret edilen kahraman asker Ömer Halisdemir'in adı hemşehrileri tarafından tercih ediliyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, demokrasi kahramanı şehit Ömer Halisdemir'in anısını yaşatmak için 20 ailenin 15 Temmuz'dan bugüne kadar doğan çocuklarına 'Ömer Halis' adını verdiğini söyledi.

VEFA BORCU

Çocuklarına Ömer Halis adını veren ailelerin 8'i Niğde merkezde, 8'i Altunhisar, 3'ü Çiftlik ve 1'i de Bor ilçelerinde oturduğu belirtilirken aileler, Niğdeli kahramana vefa borcunu ödemek için Ömer Halis adını tercih ettiklerini kaydetti.

Halisdemir'in mezarını da binlerce kişi ziyaret ederek çiçek bıraktı. Bu ziyaretler devam ediyor.

ÖKK'da Bir Kahraman! Cuntacı Generali Alnının Ortasından Vurdu, Şehit Edildi

PAYLAŞ