Bir katliamdan kurtulmuştu, atlayarak intihar etti

Adana'da ağabeyi tarafından ailesi katledilen, hastanede tedavi gördüğü için katliamdan kurtulan H.Y., olayın yaşandığı 11. kattaki evlerinden atlayarak hayatına son verdi.

Adana'da 8 yıl önce ağabeyi tarafından babası, annesi, iki kardeşi, yengesi ve 3 yeğeni tabancayla öldürülen, olay sırasında hastanede tedavi gördüğü için katliamdan kurtulan H.Y., olayın yaşandığı 11. kattaki evlerinden atlayarak intihar etti.

ESKİ ASTSUBAY DEHŞET SAÇMIŞTI

2 Haziran 2009 tarihinde meydana gelen olayda, astsubaylıktan atılma Murat Y, yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle Çukurova ilçesi Huzurevi Mahallesi 77226 Sokak'taki 11. katta bulunan evlerinde babası İbrahim Y (64), annesi Günay Y (62), yeğenleri Vedat Y (6) Halil İbrahim Kopar (17), Arif Kopar (19), yengesi Gül Y ve kardeşleri Ali Y ve Nalan Y'yi tabancayla başlarından vurarak öldürdü.

Aile katliamı yaptıktan sonra evde intihar etmek için veda mektubu yazarken yakalanan Murat Y. ise yargılandığı mahkemece 8 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

O DA RUH SAĞLIĞI TEDAVİSİ GÖRDÜ

Olay günü Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören Murat Y'nin kardeşi H.Y (43) ise olaydan 8 yıl sonra bugün öğle saatlerinde katliamın yaşandığı 11. kattaki evlerinin balkonundan beton zemine atlayarak intihar etti.

H.Y'nin cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

PAYLAŞ