Bitirme Tezi Olarak Hazırladığı Rap Albümüyle, Harvard Üniversitesi'nde Bir İlke İmza Attı

Akademik ve bilimsel çalışmalar alanında akla gelen ilk üniversitelerden birisi olan Harvard, oldukça ilginç bir olayla gündemde. Obasi Shaw isimli öğrenci bitirme tezi olarak bir rap albüm hazırladı ve üniversite tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.

Akademik ve bilimsel çalışmalar alanında akla gelen ilk üniversitelerden birisi olan ve 381 yıl gibi göz ardı edilemeyecek köklü bir geçmişi olan Harvard Üniversitesi, sıradışı bir tezle gündeme oturdu. Bilimsel anlamda oldukça önemli çalışmaların gerçekleştirildiği üniversitede, bitirme tezi olarak verilen "rap albüm" alanında bir ilk olmayı başardı.

Harvard Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrenci Obasi Shaw, lisans bitirme tezi olarak "Liminal Minds" isimli rap albümünü sundu.

HARVARD'LI ÖĞRENCİNİN ÇILGIN PROJESİ: BİTİRME TEZİ OLARAK RAP ALBÜMÜ

Harvard Üniversitesi, bitirme tezi olarak rap albümü teslim eden Obasi Shaw'ın hazırladığı projeyi oldukça akademik bir lisanla açıkladı. Liminal Minds isimli albümün Orta Çağ İngilizcesi'nin şiirselliğini Amerika'daki ırksal kimlik sorunlarıyla başarılı bir şekilde harmanlandığı belirtildi.

RAP ALBÜMÜNÜ TEZ OLARAK SUNMA FİKRİ ANNEYE AİT

Bu bitirme tezi sayesinde üniversiteden tam not almayı başaran Obasi Shaw, albümü tez olarak sunma fikrinin annesine ait olduğunu ve albümün üniversite tarafından kabul edileceğini asla düşünmediği söyledi.

ŞARKILARDA POLİS ŞİDDETİ VE KÖLELİKTEN BAHSEDİYOR

Siyahi öğrencinin şarkılarında polis şiddeti ve kölelikten bahsettiği kaydedilirken, Shaw'ın tez danışmanı Josh Bell, albümün akademik ve sanatsal değeri olduğunun altını çiziyor.

HEM YAZILIM MÜHENDİSİ HEM MÜZİSYEN!

Mezun olduktan sonra Google'da yazılım mühendisi olarak çalışacak olan Obasi Shaw, müziği de bir hobi olarak devam ettireceğini belirtti. Shaw'ın albümü ücretsiz olarak internette bulunabiliyor.


PAYLAŞ