'Bıyık burma' cinayeti davasında herkesi şaşırtan rapor!

Bursa'da, geçen yıl, bir peynir deposunda kendisine 'bıyık burarak' taciz ettiğini öne sürdüğü Hüseyin Doğan'ı öldürmesiyle yargılanan Ömer Kartar'ın Adli Tıp raporuna göre akli dengesi yerinde.

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'nde, geçen yıl, bir peynir deposunda kendisine 'bıyık burarak' taciz ettiğini öne sürdüğü 59 yaşındaki Hüseyin Doğan'ı bıçakla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 32 yaşındaki Ömer Kartar'ın Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda akli dengesinin yerinde olduğu belirtildi.

'TACİZ EDİYORDU, SİNİRLENDİM BIÇAKLADIM' DEMİŞTİ

Olay, geçen yıl 5 Kasım'da Merkez Osmangazi Bağlarbaşı Mahallesi Beste Sokak'ta meydana geldi. Seyyar aracıyla cami önünde peynir satarak geçimini sağlayan 4 çocuk babası Hüseyin Doğan, Beste Sokak'ta bulunan 3 katlı binanın en alt katında depo olarak kullandığı bölüme gelerek, buradan malzeme aldı. Bu sırada depo bölümüne gelen Ömer Kartar, Hüseyin Doğan'ı göğsünden 4 bıçak darbesiyle öldürdü. Ömer Kartar, olaydan sonra suç aleti bıçakla birlikte Bağlarbaşı Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu. Kartar verdiği ilk ifadesinde, "Bana bıyık burdu. Taciz ediyordu. Sinirlenerek bıçakladım" dedi.

ÖMÜR BOYU HAPİS İSTENİYOR

Hakkında 'Kasten Adam Öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istenen Ömer Kantar'ın yargılanmasına Bursa 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya Hüseyin Doğan'ın eşi Mahire Doğan ile tarafların avukatları ve yakınları katıldı.

İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ, SUÇUNU KABUL ETMEDİ

Sanık, önceki duruşmadaki savunmasını yineleyerek hakkındaki suçlamaları reddetti. Kartar, olay günü fatura ödemekten döndüğünü, peynir imalathanesinin yanındaki evden iki kişinin merdivenden indiğini ifade ederek, "Onlar içeri girince, ben de 'bir şeyler oluyor' diyerek içeri girdim ve Hüseyin'i yerde yatarken gördüm. Yaşıyor ümidiyle kendisine baktım. Korktum ve oradan çıkıp karakola gittim. Neden 'Ben öldürdüm' dediğimi bilmiyorum. Biraz psikolojik sorunlarım vardı. Üzerimdeki kanlar maktule bakarken bulaşmış. Emniyette alınan ifademi kabul etmiyorum. Suçsuzum" dedi.

AKLİ DENGESİ YERİNDE RAPORU

Duruşmada, sanığın akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılması için Adli Tıp Kurumu'ndan istenen sanıkla ilgili rapor okundu. Raporda, sanığın akli dengesinin yerinde olduğu belirtildi. Mahkeme heyeti karar için duruşmayı erteledi.

PAYLAŞ