'Bize ihanet ettiler, bu can bu tende olduğu sürece mücadele edeceğim'

Erdoğan, "Belediye başkanlığımdan bu yana tanıdığım bu insanlar bize ve vatana ihanet ettiler. Bu can bu tende olduğu sürece mücadele edeceğim" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilin valisi ile görüştü. Beştepe'deki görüşme sonrası konuşuyor.

"Valiler klasik devlet memuru anlayışıyla asla çalışamaz.

Millete hizmetin saat ve mekanı olmaz" diyen Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Millet olarak bizim özelliklerimizden birisi de gittiğimiz coğrafyalarda karşımıza çıkan iyi ve güzel ne varsa onları kendi bünyemize katmaktaki esnekliğimizdir. Bu bizi zenginleştiren bir vasıftır. Bugün kurumlarımızın geçmişine baktığımızda 200 yıllık, 300 yıllık, 1000 yıllık kuruluş yıl dönümleri olduğunu görüyoruz. Osmanlı devletinin 33 vilayeti vardı. Aynı topraklar üzerinde bugün 64 hükümet var. Sizler bu kadim devletin bugünkü sorumluları olarak büyük bir sorumluluk yüklenmektesiniz

"MİLLETE HİZMETİN ZAMANI VE SÜRESİ YOKTUR"

Valilik bir icraat makamıdır. Dolayısıyla hiçbir mazeretin başarılı bir icraatin yerini tutmayacağı yerlerin başında gelir. Sabah 9, akşam 6 çalışan klasik memur anlayışıyla asla çalışamazsanız. Memurun sorumluluğu size karşı ama sizin sorumluluğunuz millete karşıdır. Millete hizmetin saati ve mekanı olmaz.Türkiye her dönemde olduğu gibi bugün de bir çok sorunla baş etmek zorunda olan bir ülkedir. Bu sorunlardan biri terörle mücadele diğeri ise sınır güvenliğimizin sağlanmasıdır.

"BUNLAR İÇ İÇE GEÇMİŞ SORUNLAR"

Bunlar aslında iç içe geçmiş sorunlardır. Türkiye son 200 yıldır pek çok şeyi geriden takip eden bir ülkedir. Biz 14 yıldır Türkiye'yi bu kısır döngüden çıkarıp, takip edilen bir ülke haline getirmenin mücadelesini veriyoruz. Sizlerden de bu hedefe uygun çalışmalar bekliyoruz.Türkiye her dönemde olduğu gibi bugün de bir çok sorunla baş etmek zorunda olan bir ülkedir. Bu sorunlardan biri terörle mücadele diğeri ise sınır güvenliğimizin sağlanmasıdır. Bunlar aslında iç içe geçmiş sorunlardır.

"HEPSİNİN KÖKÜNÜ KAZIYINCAYA KADAR..."

Bir hücre evinde PKK'lılarla beraber FETÖ'cüler yakalanıyor. Pek çok eylemde DAEŞ ile PKK'nın ortak çabasını ve FETÖ'cülerin örtülü desteğini görüyoruz. Bu bizim tüm terör örgütleriyle aynı dikkatle mücadele etmemizi gerektiriyor. PKK ile DAEŞ'in bizim nezdimizde farkı yoktur. Hepsi ülkemizin, milletimizin, bayrağımızın düşmanıdır. Bunları 15 Temmuz'dan sonra daha çok açık ve net gördük. Hepsinin kökünü kazıyıncaya kadar azimle devam edeceğiz.

"BU CAN BEDENDEN ÇIKINCAYA KADAR MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM"

Ben şahsım adına bu can bedenden çıkıncaya kadar mücadelemi sürdüreceğim. Ta belediye başkanlığımdan beri tanıdığım bu örgüT bizlere, vatanımıza ihanet etmiştir. Bölücü terör örgütü başı ülkemize teslim edilirken bu örgütün başı malum yerine gitmiştir. 15 Temmuz diğer darbelerden çok dahan büyük bir dönüm noktasıdır.Bu diğerlerinden farklı olarak inanç, eğitim, hayırseverlik gibi değerleri istismar eden bir çetenin ürünüdü

PAYLAŞ