Bombalı saldırı için gelmişti, öldürüldü

Mardin'de hücre evine düzenlenen operasyonda, teröristlerden biri öldürüldü, diğeri yaralı olarak yakalandı. Teröristler, bombalı araç saldırıları düzenlemek için kırsaldan gelmiş.

Mardin'in Artuklu ilçesinde hücre evi olarak kullanılan bir adrese düzenlenen operasyonda, "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden biri etkisiz hale getirildi, diğeri yaralı olarak yakalandı.Alınan bilgiye göre, 13 Ağustos'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan R.A. ve S.A'nın verdiği ifade doğrultusunda, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince teröristlerin hücre evi olarak kullandıkları bir adrese operasyon düzenlendi.

"TESLİM OL" ÇAĞRISINA ATEŞLE KARŞILIK VERDİLEROperasyonda, güvenlik güçlerinin, "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden biri etkisiz hale getirildi, diğeri yaralı olarak yakalandı.Evde yapılan aramada, uzun namlulu silah, tabanca, el bombası, hücum yeleği ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

BOMBALI ARAÇ SALDIRILARI DÜZENLEMEK İÇİN GELMİŞLERTeröristlerin, bombalı araç saldırıları düzenlemek amacıyla kırsaldan geldikleri öğrenildi.DAHA ÖNCE 15 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTIMardin'de 13 Ağustos'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, aralarında Ömerli DBP Eş Başkanı A.A. ve Artuklu Belediye Encümeni M.A.A. ile R.A, M.D.T, R.K. ve İ.N'nin de bulunduğu 15 kişi gözaltına almıştı.

21 BİN LİRAYA BOMBALI SALDIRI İÇİN KAMYONET ALMIŞGözaltına alınanlar arasında bulunan R.A'nın 21 bin liraya bombalı araç saldırısı için kamyonet aldığı, M.D.T'nin de bombalı araçla yapılacak olan saldırı için keşif yaptığı bildirilmişti.

KADIN TERÖRİSTİN İTİRAFIBaşka bir bombalı araç saldırı hazırlığında bulunan R.K. isimli kadının da İ.N. üzerinden alacağı bir minibüse bomba yükleneceği ve il merkezinde saldırı hazırlığında bulunduğu, bombalı araçlarla saldırıları 14-15 Ağustos'a gerçekleştireceklerini itiraf ettikleri belirtilmişti.

PAYLAŞ