Boş bidonları ellerine alıp, yolu kapattılar

Hakkari'de su kesintisini protesto için, boş bidonlarla yolu trafiğe kapatan kadınları, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mustafa Şaşmaz, ikna etti.

Hakkari'de suları akmayan mahalle sakinleri, yolu trafiğe kapattı. Eyleme müdahale için gelen Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mustafa Şaşmaz, eylem yapan kadınları ikna ederek eylemi sonlandırdı.

BOŞ BİDONLARLA YOLA ÇIKTILAR

Hakkari'nin Otluca Köyü Golan Mevkii'nde şehir merkezine su veren şebekede meydana gelen arıza nedeniyle 1 haftadan bu yana Bağlar Mahallesi'ne su verilemiyor. Bunun üzerine mahalledeki kadınlar susuzluğu protesto etmek için ellerindeki boş bidonlarla yolu trafiğe kapatıp eylem yaptı.

POLİS EKİPLERİ BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Susuzluktan dolayı hastalıkların baş gösterdiğini belirten kadınlar, 'Su istiyoruz', 'Belediye başkanı buraya' sloganları atmaya başladı. Eylem üzerine çok sayıda polis ekibi yolu açmak için bölgeye sevkedildi.

"SU VE DÜZGÜN BİR YOL İSTİYORUZ"

Kadınlar, evlerinde içecek suları olmadığını anlatırken, "Perişan olduk. Belediye başkanı nerede? Niye bizim bu sorunumuza el atmıyor? Ayrıca mahalleden geçen yol bizi toza boğuyor. Bu toz nedeniyle çocuklarımız hasta. Bizler su ve düzgün bir yol istiyoruz" dedi.

ÇEVİK KUVVET MÜDÜRÜ İKNA ETTİ

Eyleme müdahale etmek için gelen Çevik Kuvet Müdürü Mustafa Şaşmaz, kadınları dinledikten sonra sorunun belediyeye iletileceğini ve eylemi sonlandırmalarını istedi. Çevik Kuvvet Müdürü Şaşmaz'dan söz alan kadınlar eylemi sonlandırarak dağıldı.

PAYLAŞ