Böyle Talih Görülmedi! Kanadalı Çifte Üçüncü Kez Piyango Vurdu

Kanadalı Fink çifti, ülkenin şu ana kadarki en büyüğü olan ikramiyeyi kazanmakla kalmadı, bu ödülüyle üçüncü kez piyango kazanmış oldu.

Kanada piyango kuruluşundan yapılan açıklamaya göre ülkenin şimdiye kadarki en büyüğü olan ikramiyeyi Douglas - Barbara Fink çifti kazandı. 8.1 milyon Kanada doları ikramiye kazanançift daha önce 1989 ve 2010 yıllarında da piyangodan büyük ikramiyeyi kazanmıştı.

ÖNCEKİ ÖDÜLLERİ KATLADILAR

Kanada'da yaşayan Douglas Fink'in 1989 yılında 4 arkadaşıyla 128 bin Kanada doları tutarındaki ödülü kazandı. Daha sonra 2010 yılında eşiyle birlikte yine 100 bin Kanada doları ikramiyeyi kazanmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Son olarak 6 rakamı birden doğru tahmin eden çift, ikramiyeyi bir diğer şanslı Kanadalı ile paylaşarak 8.1 milyon Kanada dolarının sahibi oldular.

"YİNE BAŞARDIM"

Ödülü kazandıklarını öğrendiği sırada eşinin işi dolayısıyla şehir dışında olduğunu söyleyen Barbara Fink, eşini defalarca telefonla aradığını ve en sonunda ulaştığını belirterek ona 'Yine başardım' dediğini söyledi.

Kanada'nın Alberta eyaletinde yaşayan çift, paranın büyük bir kısmını çocuklarının gelecekleri için harcayacaklarını söylediler. Geri kalan kısmıyla ise baba Douglas Fink'in de isteğiyle yeni bir ev alacaklarını belirttiler.

(Kaynak: WebTekno)

PAYLAŞ