Böylesi görülmedi! Transfer etmemek için sakat dediler

QPR'den Sandro Raniere, Sporting Lizbon'u "anlaşmayı bozmak için sağlık kontrolleri hakkında yalan söylemekle" suçladı. Raniere, "Bana köpekmişim gibi davrandılar." dedi.

Bu yaz İngiltere Championship ekibi Queens Park Rangers ve Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon, Sandro'nun transferi için 2 milyon Euro'ya anlaşmıştı. Sporting ile Sandro arasındaki kontrat görüşmelerinin ardından ise Türk dizilerini aratmayacak tarzda olaylar yaşandığı, Sandro'nun DailyMail'e verdiği röportajın ardından ortaya çıktı.

"ÇOK KISA SÜRDÜ"

Sandro'ya göre kontrat görüşmeleri sırasında Sporting, Sandro'dan maaşını biraz düşürmesini istemişti ancak 27 yaşındaki oyuncu bunu kabul etmedi. Buna rağmen, düğününe üç gün kala, sağlık kontrolleri için Portekiz'e davet edildi. O andan itibaren anlaşmanın sağlanacağını düşündüğünü söyleyen Sandro, Portekiz'deki sağlık kontrolünün "şüphe uyandıracak kadar kısa' olduğunu belirtiyor.

"DÜĞÜNÜM BİLE MAHVOLUYORDU"

Daha sonra Sporting, oyuncunun sağ dizinde bir problem olduğu için sağlık kontrolünden geçemediğini ve anlaşmanın iptal olduğunu açıkladı. Haberi aldığında şok olduğunu saklamayan Sandro, Portekiz kulübünün aynı zamanda bu bilgiyi diğer kulüplere de yaydığını iddia etti: "O sıralar West Bromwich Albion ile de görüşüyordum. Sağlık kontrolünü geçemediğim haberi yayılınca, benimle ilgilenen bütün kulüpler bu transferden vazgeçti. Neredeyse düğünüm bile bu yüzden mahvoluyordu."

ASLINDA SAKAT DEĞİL

Daha sonra kulübünün teknik direktörü Jimmy Floyd Hasselbaink, Sandro'yu Andy Williams isimli bir doktora yönlendirdi. Williams, diz sakatlıkları konusunda uzman ve çok ünlü bir doktor. Muayene sonrası verdiği raporda Williams, Sandro'nun dizlerinde futbol oynamasına engel bir sakatlığın bulunmadığını belirtti.

"BANA KÖPEKMİŞİM GİBİ DAVRANDILAR"

Sporting'in anlaşmadan vazgeçmek için böyle bir yola başvurduğunu düşündüğünü aktaran Sandro, onlar yüzünden başka bir kulübe transfer olamadığını ve kötü günler geçirdiğini anlattı: "Arkadaşlarımın hepsi benim için endişeliydi, futbol oynayamayacağımı düşündüler. Oysa ben uzun zamandır kendimi bu kadar sağlıklı hissetmemiştim. O haberi yaymaları futbol hayatımı mahvedebilirdi. Düğünümden birkaç gün önce böyle bir şey yaşamak zordu. Bana bir köpekmişim gibi davrandılar. Çok sinirliydim, buna rağmen pozitif kalmaya çalıştım."

PAYLAŞ