Bruma'nın intikamı! Neden sözleşme imzalamadığı belli oldu

Galatasaray, Jem Paul Karacan, Umut Gündoğan ve Endoğan Adili'ye verilen maaşlar nedeniyle Bruma ile sözleşme imzalayamıyor.

G.Saray, "Kulüp bulun" denilen ve takımda istenmeyen 3 futbolcu yüzünden Bruma ile mukavele uzatamıyor. Portekizli'yle 3 yıllık yeni anlaşma yapmak isteyen Cimbom'un neden ocak ayını beklediği ortaya çıktı.

PARALAR BOŞA GİDİYOR

UEFA'nın Finansal Fair-Play Kriterleri kapsamında Avrupa'dan 1 yıl men edilen G.Saray'ın takım maliyetinde '65 milyon Euro kısıtı' bulunuyor. "Kulüp bulun" denilen ancak hiç oynamadan para kazanmayı sürdüren Jem Paul Karacan, Umut Gündoğan ve Endoğan Adili'nin maliyetleriyle şu an bu rakam 64 milyon Euro'da...

Üç ismin 1.5 milyon Euro'yu bulan ödemeleriyle 64 milyon Euro sınırında kalan takım maliyeti, Bruma'ya yapılacak olası zamla 65 milyon Euro'nun aşılmasına yol açacağı için yönetimin eli kolu bağlı durumda...

OYNAMADAN KAZANIYOR

J. Paul Karacan: 600 bin Euro

Hiç oynamadan para kazanmaya devam eden Jem Paul, Umut Gündoğan ve Endoğan'a da sarı kırmızılılar tarafından 'yaptırımlar' uygulanıyor. Öyle ki Jem, Umut ve Endoğan, her sabah saatler 09.30'u gösterirken Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gidip antrenmana çıkıyor.

Umut Gündoğan: 1.5 milyon TL

Diğer 'yaptırımlar' ise şu şekilde:- Üç oyuncu A2 ya da genç takımla değil, yalnız başlarına çalışıyor.- Her gün çalışacakları alt yapı sahaları kendilerine bildiriliyor.- Antrenmana gelmezlerse kendilerine disiplin talimatnamesi uygulanıp ceza kesiliyor.- Yine bu oyuncuların, A takım idman ve kamp bölümlerine girmesi yasak.

Endoğan Adili: 500 bin Euro

Üç ismin ocakta gitmelerine kesin gözüyle bakıldığı için Bruma'yla yeni mukavele devre arasında yapılacak.

PAYLAŞ