Bu halde bulunmuştu! Esrarengiz cesedin sırrı çözüldü

Afyonkarahisar'da dün elleri arkadan bağlı toprağa gömülü halde bulunan erkek cesedinin, 4 ay önce ortadan kaybolan 46 yaşındaki Ramazan Şendur'a ait olduğu ortaya çıktı.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde dün elleri arkadan bağlı toprağa gömülü halde bulunan erkek cesedinin, yaklaşık 4 ay önce bir anda ortadan kaybolan 46 yaşındaki Ramazan Şendur'a ait olduğu ortaya çıktı. Cenaze ailesine teslim edilirken, olayla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

İŞÇİLER TOPRAĞA GÖMÜLÜ CESEDİ BULDU

Sandıklı ilçesi Akin köyünde bir taş ocağının atık malzeme bölümünde dün köpeklerin bir bölgeyi sürekli eşelediğini fark eden işçiler ve vatandaşlar, köpeklerin bulunduğu yere gidince korkunç bir manzara ile karşılaşmışlardı. Toprağa gömülü halde bir ceset olduğunu gören işçiler, durumu hemen jandarmaya bildirirken, kısa sürede olay yerine gelen ekipler cesedi olduğu yerden çıkarmışlardı. İlk belirlemelere göre bir erkeğe ait cesedin ellerinin arkadan bağlı olduğu, kağıt ve poşete sarılarak gömüldüğü belirlenmişti. Sandıklı Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cesedin kimliğinin belirlenmesi için akşam saatlerinde DNA çalışma başlatılmıştı.

CENAZE BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Yapılan DNA çalışmalarında cesedin Sandıklı ilçesinde yaklaşık 4 ay önce kaybolan Ramazan Şendur isimli vatandaşa ait olduğu belirlenirken, ceset yapılan otopsi çalışmalarının ardından bugün sabah saatlerinde Şendur'un ailesine teslim edildi. Sandıklı Belediyesinden, Ramazan Şendur için cenaze ilanı verilirken, ayrıca defin işlemlerinin de Şendur adına düzenlendiği kaydedildi. Şendur'un cenazesinin Sorkun köyünde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

2 TEMMUZDA EŞİNİN KAYBOLDUĞUNU YAŞLI GÖZLERLE ANLATMIŞTI

2 Temmuz 2016 tarihinde Ramazan Şendur'un eşi Hicran Şendur, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine eşinin bir anda ortadan kaybolduğunu ve kaçırıldığını öne sürerek gözyaşları içerisinde yardım istemişti. Eşim Ramazan Şendur'u, Şirinevler mahallesi eski otogar karşısındaki evinden gece saat 22.00 sıralarında telefon ile çağrıldığını, ardından da 'biraz sonra gelirim' diyerek evden ayrıldığını iddia etmişti. Daha sonra eşinden haber alamayan kadın telefonla eşine ulaşamadığını, kaçırılmış olabileceğini düşünerek polis ve Cumhuriyet Savcılığına başvuruda bulunmuştu.

SORUŞTURMAYI CİNAYET BÜRO DEVRALDI

Ramazan Şendur'un eşi Hicran Şendur'un başvurusu üzerine polis tarafından geniş çaplı bir soruşturma başlatılmış ve halen devam eden soruşturmada bir takım ipuçlarına ulaşılmıştı. Ancak soruşturmada dün üzücü haber alınırken, bu defa devreye Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliğinin girdiği ve soruşturmayı onların devraldığı kaydedildi.

CESEDİ BULAN ADAMIN AİLE ÜYELERİ EŞİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ!

Edinilen son bilgilerde, cesedin bulunmasının ardından 3 kişinin gözaltına alındığı ve emniyetteki işlemlerinin halen devam ettiği öğrenildi.

Olayda ilginç bir detay ortaya çıkarken, Ramazan Şendur'un aile üyelerinin geçtiğimiz aylarda eşi Hicran Şendur'dan şikayetçi oldukları öne sürüldü.

Olayın ardındaki sır perdesinin aralanması için başlatılan geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

PAYLAŞ