Bu kare görenleri ağlattı

Gaziantep'te 55 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında yaralanan küçük kız kardeşler, günler sonra ilk kez hastane odasında buluştu.

Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'nde geçen hafta düzenlenen kına gecesindeki terör saldırısında yaralanan 5 yaşındaki Aycan Yağız, patlamanın ardından kaldırıldığı özel hastaneden, 9 yaşındaki ablası Gülcan'ın tedavi gördüğü Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

YAKINLARININ KUCAĞINDA GETİRİLDİ

Ayağına şarapnel parçası isabet ettiği için yürüyemeyen Gülcan, yakınlarının kucağında küçük kardeşi Aycan'ın kaldığı odaya getirildi.

ESMA BEBEĞİN ABLALARI

Ölen annesinin tülbentini koklayarak uyuyabilen Esma bebeğin ablaları olan Gülcan ve Aycan kardeşler, bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

YAKINLARI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Kardeşlerin birbirlerine sarılarak hasret gidermesine şahit olan yakınları gözyaşlarını tutamadı.

BOMBA PATLADIĞINDAN BERİ KARDEŞİNİ İLK DEFA GÖRDÜ

Aycan'ı sık sık öperek hasret gideren Gülcan Yağız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bomba patladığından beri kardeşini ilk defa gördüğünü söyledi.

Kardeşiyle en çok evcilik oynadıklarını anlatan Gülcan, kardeşini çok özlediğini ifade etti. Küçük kız, gözyaşlarına boğulan yakınlarını da sakinleştirmeye çalıştı.

ABLASI İÇİN ODAYA YATAK İSTEDİ

Kendisini ziyarete gelenlerin hediye ettiği oyuncak bebekleri ablasına gösteren Aycan, büyüklerinden ablası için odaya bir yatak konulmasını istedi.

Küçük Aycan, akrabasının "Ablanı ne kadar özledin?" sorusu üzerine ellerini iki yana açarak yaşadığı hasretin büyüklüğünü anlattı.

Ablası Gülcan'ın "Burada kalayım mı?" diye sorması üzerine Aycan, "Yatağını bu odaya getirsinler" diye cevap verdi.

PAYLAŞ