Bursalı polis, 19'luk İngilizi taciz etti; işinden oldu

Bursalı polis memuruna, İngiltere'de yaşayan 19 yaşındaki bir kızı sosyal medyadan taciz ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

İngiltere'de yaşayan 19 yaşındaki bir kızı sosyal medyadan taciz ettiği ve çıplak fotoğraflarını gönderdiği iddia edilen Bursalı polis memuru hakkında savcılık da adli soruşturma başlattı ve memur açığa alındı. Olay İngiltere'de ses getirdi.

Açığa alınan ve Emniyet Müdürlüğü'nde ifade veren polis memuru Servet T, "Yazıştığım kızın yaşının 20 olduğunu biliyordum" dedi.

TÜM GÖRÜNTÜLERİ İFŞA EDİLDİ

Bursa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışırken hastane polisi olarak görev yapan Servet T. hakkında idari soruşturmanın ardından adli soruşturma da başlatıldı. İngiltere'de yaşayan Abby B., kişisel sosyal medya hesabından Servet T.'nin fotoğraflarını ve kendisine yazdıklarını paylaştı. Abby, başka genç kızların da bu sapıklığa maruz kalmaması için sosyal medya kullanıcılarından Servet T.'yi şikayet etmelerini isteyerek. "Başka sapıklar da bana yazmayı denemekte kendilerini özgür hissedebilirler, onları da ifşa edip teker teker rapor edeceğim" dedi.

PAYLAŞIMLAR ETKİLİ OLDU

Haberin paylaşılmasının ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü, Bursa Devlet Hastanesi'nde 5 yıldır çalışan polis memurunu açığa aldı.

"İLK TEKLİF ONDAN GELDİ"

Bekar olduğu öğrenilen 45 yaşındaki Servet T. Çocuk Şubesi'ne verdiği ifadesinde, ilk arkadaşlık teklifinin İngiliz genç kızdan geldiğini öne sürerek, "Yazışmalar doğru. Ben hiç evlenmedim. Yazıştığım kızın yaşının 20 olduğunu biliyordum. İngilizce yazdıklarını bilgisayardan çeviri programı ile cevap verdim" dedi.Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de soruşturmanın sürdüğünü, Servet T.'nin başka bir şehre tayinin çıkabileceğini kaydetti.

PAYLAŞ