Bylock kullandığı tespit edilen polis hemen gözaltına alındı!

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde "Bylock" kullandığı tespit edilen bir komiser yardımcısı FETÖ üyesi olduğu iddia edilerek gözaltına alındı.

Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir komiser yardımcısı, "Bylock" kullanıcısı olduğu tespit edilerek gözaltına alındı.

BYLOCK KULLANDIĞI TESPİT EDİLDİEdinilen bilgiye göre, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü'nce "Bylock" kullanıcısı olduğu tespit edilen Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı M.K., Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile 'FETÖ/PDY'ye üye olmak' iddiası ile gözaltına alındı.

EVİNDE VE İŞ YERİNDE ARAMA YAPILDI

Şüphelinin ikametinde ve iş yerinde yapılan aramada ele geçirilen tüm materyallere el konuldu. Komiser Yardımcısı M.K.'nın ifadesinde polis memuru olan ağabeyinin 8-10 gün önce FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla açığa alındığını, 17-25 Aralık sürecinden sonra KOM Şube Müdürlüğü'nden çıkartılarak il dışına tayin edildiğini, kendisinin 'Bylock' programını kullandığını ancak FETÖ ile herhangi bir bağının olmadığını söylediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

PAYLAŞ