Çağlar'ın maç sonu gafı twitter'ı yıktı

A Milli Takımımızın genç oyuncularından Çağlar Söyüncü, Rusya ile oynanan hazırlık maçı sonrasında "Puanla başlamak gerçekten güzel." deyince dalga konusu oldu.

Altınordu altyapısında yetişen ve burada sergilediği futbolla Almanya'nın Frieburg takımına transfer olan Çağlar Söyüncü, Rusya karşısında ikinci kez milli formayı terletti. 90 dakika sahada ve performansıyla alkış toplayan 20 yaşındaki yetenek, mücadelenin arından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada büyük bir gafa imza attı. Herhangi bir puan niteliği taşımayan dostluk maçının 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde oynandığını düşünen ve bunu dile getiren Çağlar, "Bizim için güzel bir maçtı. 2018 için ilk maçımıza çıktık. İyi başlayıp iyi bitirdik. Gol yemeden tamamladık. 2018 için ilk maçımıza puanla ve moralle başlamak gerçekten güzel. Şimdi önümüzde Hırvatistan maçı var" ifadelerini kullandı.

"FATİH HOCAYLA BABA-OĞUL GİBİYİZ"

Çağlar Söyüncü, Fatih Terim'e kendisine şans verdiği için teşekkür etti. Genç oyunculara fırsat tanıyan Fatih Terim'in katkılarıyla daha iyi yerlere geleceklerine ifade eden 20'lik stoper, "Fatih Hoca'nın yaklaşımı bir baba oğul ilişkisi gibi. Fatih hocanın bir duruşu ve karizması var. Hep gençlerin her zaman arkasında duruyor. Hiçbir zaman hatalara takılı kalmıyor. İstediklerini yaptığınız sürece sizi destekliyor" dedi.

"GÜLER MİSİN, AĞLAR MISIN!"

Çağlar'ın bu sözleri özellikle sosyal medyada infial yaratırken, futbolseverler genç oyuncunun açıklamalarını ti'ye aldı... İşte taraftarların Twitter'da Söyüncü'nün gafı hakkında yaptığı paylaşımlar:

* Stoperdeki tecrübe eksikliği Çağlar'ın sözlerinden belli.

* Çağlar Söyüncü'nün kafası karışmış.

* Hazırlık maçı olduğunu unutmuş garibim.

* Biri Çağlar'a Rusya ile dostluk maçı oynadığımızı söylemiştir umarım. Çocuk 1 puan aldık sanıyor.

* Allah'tan maçta kırmızı görmedi. Yoksa Hırvatistan maçında oynayamayacağını sanardı.

* Bir de şimdi önümüzde 'Hırvatistan maçı var' diyor. Güler misin, ağlar mısın!

* Ülke futbolu bu gençlere emanet.

* En azından 2016 Dünya Kupası demedi. Buna da şükür!

PAYLAŞ