Cami minaresini yıkan saldırgandan utanç verici sözler

Kosova'nın Gilan kentine bağlı Velenika köyünde, 45 yaşında Sırp vatandaşı B.V, köy camisinin minaresini yıktı. Saldırgan, "Kosova'da cami görmek istemiyorum." dedi.

Kosova'nın başkenti Priştine'nin 40 kilometre uzağındaki Gilan kentine bağlı Velenika köyünde, 45 yaşında Sırp vatandaşı B.V, 15 Ağustos tarihinde köy camisine saldırıp minarenin üst kısmını yıktı.

KARTAL ŞEKLİNDEKİ ALEMİ KIRDI

Kosovalı Sırp vatandaşı B.V, minareye çıkarak Kosovalıların simgesi olan kartal şeklindeki aleme zarar verdikten sonra minarenin üst kısmını yıktığını itiraf etti.

"CAMİ GÖRMEK İSTEMİYORUM" DEDİ

Bugün Gilan mahkemesi önüne çıkan zanlı, Kosova'yı tanımadığı ve Kosova'da cami görmek istemediği için suç işlediğini söyledi.

SALDIRGAN 3 AY TUTUKLU KALACAK

Gilan Mahkemesi, B.V'yi tutuklama kararı aldı. Mahkeme, 3 ay sürecek olan tutukluluk dönemi içinde, cami minaresini yıkan Sırp vatandaşı B. V'yi devlet malına zarar vermekten yargılayacak.

MÜSLÜMANLARDAN ÖZÜR DİLEDİ

Bu arada Kosova Sırp Ortodoks Kilisesi, camiye yapılan saldırıyı kınarken, Kosova Müslümanlarından da özür diledi. Gilan Polisi ise cami minaresine yapılan saldırının görüntülerini medyaya sundu.

PAYLAŞ