Canını dişine taktı, boğulan sahibini kurtardı!

Sosyal medyada paylaşılan bu görüntü büyük yankı uyandırdı. Kham Lha adındaki fil, hızla akıntıya girip boğulduğunu sandığı sahibini kurtarmaya çalıştı.

BFF Darrick Thompson, akıntıda yüzerken, kıyıda bekleyen Kham Lha adlı filin radarına yakalandı. Tam bu anda filin öne atılması ve Thompson'a doğru koşması şaşırtıcı bir görüntü ortaya çıkardı.

BOĞULDU SANDI, ATLADI

Fil için, Thompson'ın boğuluyor olduğunu düşündüğü yorumları yapıldı. Akıntıya girdikten sonra hızla ona doğru yöneldiği ve aralarındaki mesafeyi düşürmeye çalıştığı görülüyor.

'VEFA BORCUNU ÖDEDİ'

Yapılan araştırmalara göre fillerin hafızasının çok güçlü olduğu, en küçük detayları bile hatırlayabildikleri kanıtlanmıştı. Belirtildiği üzere Thompson, Kham Lha'yı kendisine zarar veren insanların elinden kurtarmış ve bulduğu gün onu sağlığına kavuşturmuş. O günden beri filin ona bağlı kaldığı ifade ediliyor. Sosyal medyada konu hakkında filin, sahibine 'vefa' borcunu ödediği yorumları yapılıyor.

ASLA KOPMAYACAK BİR BAĞ

Fil, sahibinin yanına ulaştıktan sonra vücudu ile etrafını kaplayarak 'koruma' içgüdüsünü sergiliyor, tırmanmasına da yardım ediyor. Bu an için ise, insanın gerçek dostu ile 'asla kopmayacak bağı' ifadesi kullanılıyor.

PAYLAŞ