Canını hiçe saydı, yeğenine siper oldu

Gaziantep'te, düzenlenen terör saldırısında yaralanan 18 yaşındaki Yunus İlter, patlama sırasında 1 yaşındaki yeğenine siper olarak yara almadan kurtulmasını sağladı.

Gaziantep'te, kına gecesine düzenlenen terör saldırısında yaralanan 18 yaşındaki Yunus İlter, patlama sırasında kucağında olan yeğeni 1 yaşındaki Umut'un üzerine yatarak, yara almadan kurtulmasını sağladı.

HASATANEDE TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Şahinbey ilçesi Beybahçe Mahallesi'nde geçen hafta, sokakta düzenlenen kına gecesinde meydana gelen ve 32'si çocuk 55 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralanan İlter'in, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi sürüyor.

YEĞENİNE SİPER OLDU

Patlama sırasında kucağında bir yaşındaki yeğeni Umut'u yere atarak üzerine yatan İlter, Umut'un yara almadan kurtulmasına vesile oldu. Yunus İlter, yaptığı açıklamada, damat Nurettin Akdoğan'ın kuzeni olduğunu söyledi.

"ALLAH BELALARINI VERSİN"

Yaşananlardan büyük üzüntü duyduğunu dile getiren İlter, "Allah bu saldırıyı yapanların belasını versin. Zaten Allah'tan bulacaklar. İlk defa bir düğün hedef alındı. Böyle hain saldırı kimsenin aklına gelmezdi. Allah'ın bir bildiği vardır. Bu da bir sınavdır. Allah'ıma şükrediyorum." dedi.

"BASINCIN ETKİSİYLE SÜRÜKLENDİK"

Olay sırasında bir yaşındaki yeğeninin kucağında olduğunu anlatan İlter, yaşadıklarını şu sözlerle aktardı:

"Düğün bitmek üzereydi, herkes evine gitmeye hazırlanıyordu. Çocuklar ortaya toplanmıştı. Yengem, oğluna şeker almak için bakkala gideceğini söyleyerek küçük yeğenimi bana verdi. Kucağımda yeğenim varken patlama sesi geldi. Kalabalığın arasından ateş çıktığını gördüm. Yeğenimi yere attım ve korumak için üstüne atladım. Basıncın etkisiyle sürüklendik. Ayağa kalktım, kucağımda yeğenimle koşmaya başladım. Bir marketin önüne geldim. Burada bir kadın, benim yaralandığımı, hastaneye gitmem gerektiğini, yeğenime bakabileceğini söyledi. O zaman yaralandığımı fark ettim."

"YEĞENİMİN BURNU BİLE KANAMADI"

Eniştesiyle en yakındaki özel hastaneye gittiklerini belirten İlter, "Beni başka bir hastaneye sevk ettiler. İyiyim Allah'a şükür. Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Allah, yaralılara acil şifalar versin. Yeğenimin burun bile kanamadı. Adı gibi umudumuz oldu. Allah ömrünü uzatsın." dedi.

PAYLAŞ