Canlı yayında yalvardı: Ayağının altını öpeyim

Doğumundan itibaren baktığı Defne isimli kız çocuğunu evladı gibi büyüten baba, çocuğunu isteyen biyolojik anneye canlı yayında yalvardı.

İstanbul Küçükçekmece'de oturan Yüksel-Mehmet Erşan çiftinin 6 yıl önce Bakırköy Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde bir kız çocukları dünyaya geldi. İddiaya göre, Yüksel Hanım, kızını aynı semtte oturan ve çocuğu olmayan erkek kardeşi Hasan Demirörs'e evlatlık verdi.

"KIZIMIZI GÖREMİYORUZ"

Hasan Demirörs ve eşi Dilek Hanım, Defne adını verdikleri kızlarını kendi öz evlatları gibi büyüttü. Aradan yıllar geçtikten sonra Erşan ve Demirörs aileleri bebek konusunda ihtilafa düştü. Mahkemelik olan ailelerden Erşan çifti Müge Anlı'nın programına çıkıp, öz kızları Defne'nin kendilerine gösterilmediğini öne sürdü. Yüksel-Mehmet Erşan çifti "Doğum sırasında kızımızı Dilek Demirörs'ün nüfus cüzdanını verip onun adına kaydettirmişler. Daha sonra bu durumu düzeltmek istediğimizde bizi tehdit ettiler. Dava açtık, tehditleri hala sürüyor, kızımızı göremiyoruz" dediler.

CANLI YAYINA KATILIP KENDİLERİNİ SAVUNDULAR

Bunun üzerine Demirörs ailesi de canlı yayına katılıp kendilerini savundu. Genç çift, bebeğin kendi rızalarıyla verildiğini söyledi.

"AYAĞININ ALTINI ÖPEYİM ABLA"

Hasan Demirörs bir ara yerinden kalkıp ablasının önünde diz çöktü ve "Ne olur yavrumu benden alma, ayağının altını öpeyim abla beni evladımdan ayırma" diye yalvardı.

Programın ardından bir araya gelen iki aile, Defne'nin hafta içi Demirörs ailesinde, hafta sonunda ise Erşan Ailesi'nde kalması konusunda anlaştı.

PAYLAŞ