Çatıdaki arabayı görenler gözlerine inanamadı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkan otomobil, yolun alt kısmında kalan bir iş yerinin çatısına uçtu.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkıp aydınlatma direğine çarpan otomobil, savrulduğu tali yolun alt kısmında kalan bir işyerinin çatısına uçtu, kadın sürücü yaralandı. Çatıdaki otomobili görenler şaşkınlık yaşadı.

İŞE GİTMEK ÜZERE YOLA ÇIKTI

Milas'taki beş yıldızlı bir otelde halkla ilişkiler müdürü olarak görev yapan 35 yaşındaki Gözde Uyar, bugün saat 08.30 sıralarında işe gitmek üzere Yalıkavak mahallesindeki evinden MİL UG 85 Almanya plakalı otomobiliyle yola çıktı.

OTOMOBİLİYLE ÇATIYA UÇTU

İki kilometre ilerdeki Gökçebel Mevkisi'ne geldiğinde Uyar, aşırı hız nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan otomobil, yol kenarındaki aydınlatma direğine çarpıp savuralarak önce tali yola geçti. Ardından da kot farkı nedeniyle yolun iki metre altındaki inşaat malzemeleri satan bir işyerini çatısına uçtu.

KADIN SÜRÜCÜ YARALANDI

Gürültüye koşan çevredekiler çatıdaki otomobili görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Kazayı yaralı olarak atlatan Uyar, çevredelerin haber vermesi üzerine gelen 112 Acil servis ekibinin de yardımıyla otomobilden çıkartılıp, Bodrum Devlet Hastanesi'nde kaldırıldı. Omurunda kırık olduğu belirlenen Uyar, ameliyata alındı.

"YOLA BAKTIĞIMIZDA ARAÇ GÖREMEDİK"

Görgü tanığı 57 yaşındaki Mehmet Demirci, "Bahçede çay içiyordum, Birden büyük bir gürültü duydum. Koz, toprak havalandı. Bir otomobilin kaza yaptığını anladık. Ancak yola baktığımızda hiçbir araç göremedik. Daha sonra otomobilin yolun alt kısmındaki inşaat malzemeleri satan işyerinin çatısına uçtuğunu farkettik. Önce bunun nasıl olduğunu akıl erdiremedik. Hemen yardım çağırıp, kadın sürücüye yardımcı olduk" dedi.

Otomobil çekici yardımıyla çatıdan indirilirken, polis, kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

PAYLAŞ