Cimbom'a geliyordu, şimdi FIFA'lık oldu

Yaz döneminde Galatasaray'ın gündeminde olan Lassana Diarra, Charleroi transferinin gerçekleşmemesi sebebiyle FIFA ve Belçika Futbol Federasyonu'ndan 6 milyon Euro talep etti.

Marsilya'nın Fransız oyuncusu Lassana Diarra yine FIFA ve transfer konusuyla gündeme geldi. Geçen yaz transfer döneminde Galatasaray'ın kapısından dönen Lassana Diarra, FIFA ve Belçika Futbol Federasyonu'ndan 6 milyon Euro talep etti.

10 MİLYON EURO CEZA ALMIŞTI

Lokomotiv Moskova ile 4 yıllık sözleşmesini tek taraflı feshedip bir yıl sonra Marsilya'ya imza attığı için 10 milyon Euro cezaya çarptırılan Diarra bu kez davacı olarak FIFA ve Belçika Futbol Federasyonu'nu karşısına aldı.

6 MİLYON EURO İSTİYOR

Lokomotiv Moskova'dan 2014 yazında ayrılan Diarra, bir yıllık serbest oyuncuyken 2015 ara transfer döneminde Belçika ekibi Charleroi ile görüşmüştü. Belçika'daki transfer kuralları sebebiyle transferi gerçekleşmeyen Lassana Diarra, bu sebeple FIFA'dan ve Belçika Futbol Federasyonu'ndan 6 milyon Euro talep etti.

Konuyla ilgili konuşan Diarra; "Charleroi'ye playoff'larda yardımcı olabilirdim ama bunun önüne geçildi. Benim oynamamda bir sorun yoktu ama engellendi." sözlerini kullandı.

PAYLAŞ