Çocuğa İşkence Yapan Market Çalışanı Tutuklandı

Maraş'ta bir markette hırsızlık yapmakla suçladığı 13 yaşındaki E.Ç.'yi döverek bıçakla kulağını kesmekle tehdit eden market çalışanı tutuklandı.

Kahramanmaraş'ta bir markette hırsızlık yapmakla suçladığı 13 yaşındaki E.Ç.'yi döverek bıçakla kulağını kesmekle tehdit ederken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan market çalışanı 32 yaşındaki Ufuk Kurt tutuklandı.

KULAĞINI KESMEKLE TEHDİT ETTİ

Geçen hafta bir market zincirinin merkez Onikişubat ilçesindeki şubesine giden E.Ç., iddiaya göre çalışan Ufuk Kurt tarafından hırsızlık yaptığı iddiasıyla tartaklanmaya başlandı. Depoya indirdiği çocuğu bıçakla kulağını kesmekle de tehdit eden Kurt'un yaptıkları bir arkadaşı tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ve çeşitli haber bültenlerinde yayınlanması ardından Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri görüntülerdeki markette çalışan kişiyi ve şiddete maruz kalan çocuğun kimliğini belirledi. Görüntülerin ortaya çıkması üzerine işine son verildiği belirtilen Ufuk Kurt'u gözaltına alan ekipler, çocuğun ailesine de ulaştı.

GÖRÜNTÜLERDEN RAHATSIZ OLMUŞ

Olayın ortaya çıkmasının ardından tanınmamak için bıyıklarını kesen ancak polis tarafından yakalanan Ufuk Kurt, sorgusunda suçunu itiraf etti. Çocuğu hırsızlıkla suçlamasına rağmen olayla ilgili polise bilgi verilmediği ortaya çıkarken, Ufuk Kurt ifadesinde pişman olduğunu belirterek, "Görüntüleriz izleyince ben de rahatsız oldum." dedi.

E.Ç.'nin korktuğu için anlatamadığı ailesi de olayı görüntülerin basına yansımasıyla öğrendi. Oğluyla birlikte emniyete giden baba Z.Ç., Ufuk Kurt'tan şikayetçi oldu. Görüntüleri izleyen arkadaşlarının kendisini aramasıyla durumdan haberdar olduğunu belirterek "Oğlum, bize korkudan yaşananları anlatmamış. Emniyete giderek şikayet dilekçemi verdim. Oğluma bunu yapandan davacıyız." dedi.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından bugün hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Ufuk Kurt, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece; 'cebir, tehdit, hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve silahla tehdit' suçlarından tutuklandı.

PAYLAŞ