Dedikodular bitiyor! Sonunda Türkiye'ye geliyor

Beşiktaş, ayrılmak için gün sayan Arjantinli Jose Sosa'nın boşluğunu, geçen sezonu şampiyon bitiren Leicester'den Gökhan İnler'i alarak doldurmayı planlıyor.

Beşiktaş'ta tüm gözler yeni yapılacak transferlere çevrilmiş durumda.. Turkcell Süper Kupa'yı G.Saray'a kaptıran Beşiktaş, bu maçta eksiklerin net bir şekilde görülmesi üzerine transfer harekatını hızlandırma kararı aldı. Teknik direktör Şenol Güneş, disiplinsiz davranışları nedeniyle yeni sezon kampından gönderdiği, ancak bazı yöneticilerin araya girmesinin ardından affettiği Sosa'yı, G.Saray derbisinde sahaya sürmedi. Arjantinli oyuncunun gönderilmesi yönünde raporu bulanan Şenol Güneş'in bu tavrı üzerine yönetim de Jose Sosa'nın alternatifini aramaya başladı.

6 VE 8 NUMARA ARAYIŞINDA

Sosa'nın İtalya'ya transferi sonrası doğacak boşluğu en başından beri Oğuzhan ve Aras ile kapatmayı düşünen teknik direktör Şenol Güneş'in, orta sahaya 6 ve 8 numarada oynayabilecek bir oyuncu istediği biliniyor. Orta saha için şu anda düşünülen ilk aday, geçtiğimiz haftalarda görüşülen ve siyahbeyazlı yönetimin şartlarını kabul etmesi halinde transfer edileceği söylenen Gökhan İnler... Sosa'nın transferinin kesin olarak sonuçlanmasından sonra harekete geçecek olan transfer komitesi, Leicester City'nin 32 yaşındaki Türk asıllı yıldızı Gökhan İnler için tüm şartlarını zorlayacak.

DERDİYOK: BEŞİKTAŞ'A ÇOK UYGUN

Galatasaray'ın yeni transferi Eren Derdiyok, İsviçre basınına açıklamalarda bulunurken Gökhan İnler ile ilgili sorulan bir soruyu da yanıtladı. Derdiyok, Gökhan İnler'in Beşiktaş'a transfer olma ihtimali ile ilgili soruya şu yanıtı verdi: "Gökhan, şu anda sadece seçeneklere bakıyor. Onunla kısa bir konuşma yaptık ama tercihinin ne olduğunu bilmiyorum. Ancak Gökhan'ın Beşiktaş'a uygun bir isim olacağını düşünüyorum." Eren Derdiyok'un bu ifadeleri, "Gökhan İnler, Beşiktaş'a gelmeye sıcak bakıyor" şeklinde yorumlandı..

PAYLAŞ