Dehşeti yaşayan kraliçe, olan biteni kameraya anlattı

Brezilyalı güzellik kraliçesi, erkek arkadaşının kendisine şiddet uyguladığını ağlayarak kameraya anlattı.

Brezilya'da 2007 ve 2011 yıllarında iki kez güzellik kraliçesi unvanını alan Renata Lustosa, eski kocasının kendisine şiddet uygulaması sonrası gözleri yaşlı ve ağzı burnu kan içinde kameraya konuştu. 27 yaşındaki Renata, defalarca şiddete maruz kaldığını, özellikle de iki yaşındaki oğlunun gözleri önünde dayak yemesine içerlediğini ve artık hayatından endişe ettiğini söyledi.

DAYAK HADİSESİ, İKİ YAŞINDAKİ OĞLUNUN GÖZLERİ ÖNÜNDE YAŞANMIŞ

Genç kadının burnunun kanadığı, suratında ve boynunda kızarıklıklar olduğu üzücü görüntüler geçtiğimiz perşembe günü Renata'nın Instagram hesabına yüklendi. Acı veren görüntülerin sosyal medyada yayınlanması Brezilya'da tartışmalara sebep oldu. Eski güzellik kraliçesi gözyaşları içinde: "Önemsiz bir sebepten ötürü bir kez daha fiziksel şiddete maruz kaldım. Kimin haksız olduğunun önemi yok. Bir erkeğin bir kadına vurmasını haklı çıkaracak hiçbir şey olamaz, hiçbir şey! Bütün her şey oğlumun gözleri önünde yaşandı, o her şeyi gördü." ifadelerini dile getirdi.

YETKİLİLER TEMASA GEÇİNCE RESMİ PROSEDÜR BAŞLATILDI

Renata Lustosa açıklamalarının devamında: "Böyle bir canavarla ne yapabilirim ki? Bir polis merkezine gitsem ve resmi şikayette bulunsam onu yakalayıp tutuklayacaklar. Bir gün yine dışarı çıkacak, ya sonra? Milyonlarca kez beni öldürmeye yemin etti. Beni öldüreceğine şüphem yok. Beni birçok kez dövdü, artık onu şikayet etmemeye karar verdim. Beni hep dövdü, hep dövdü." sözlerini sarf etti. Videonun yayınlanması sonrasında yetkililer mağdur kadınla iletişime geçti. Renata'nın olaydan sonra fikrini değiştirmesini ve kanıtları polise sunarak dayakçı eski koca hakkında dava açılmasını sağladı.

ÇOCUĞUN VELAYETİ TARTIŞMASI SONRASINDA ŞİDDETE MARUZ KALMIŞ

Brezilya'nın Teixeira de Freitas şehri yetkilileri cuma günü Renata'yı eski kocası Leonardo Ramos Henriques'a karşı ifade vermesi için savcılığa çağırdı. Doktorlara muayene olarak şiddete maruz kaldığı raporunu alan kadın daha sonra resmi şikayette bulundu. Polis dedektifi Andressa Carvalho, dayak olayının çarşamba gecesi çocuğun velayeti hakkında çıkan tartışma sonrasında yaşandığını açıkladı. Zanlı Henriques yanlış herhangi bir şey yapmadığını iddia etti. Zanlının avukatı Gine Alberta Kinjyo, müvekkilinin masumiyetini kanıtlayacak şahitleri olduğunu ifade etti.

PAYLAŞ