Demirtaş'tan Gaziantep saldırısı sonrası flaş çağrı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gaziantep saldırısının ardından siyasilere çağrıda bulunarak "Gelin taziyede yan yana olalım. Bu fotoğrafla o alçaklara en iyi cevabı veririz." dedi.

HDP EŞ Genel Başkanı Demirtaş, "Antep'teki saldırıyla kaos ve iç savaş hedeflendi. Antep' teki tüm siyasi partilerden milletvekili arkadaşlara sesleniyorum. Gelin taziyede bir olalım, yan yana duralım. Bu fotoğrafla o alçaklara en iyi cevabı vermiş oluruz" dedi.

"İÇ SAVAŞ ÇIKARMAYI DENEDİLER"

İMC televiyonuna konuşan Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Seçilen yer, seçilen kitle tesadüf değildir. Hükümet'e samimi olarak sesleniyorum. Devlet içine çöreklenmiş güçler var.

Sayın Başbakan'a çağrımızdır. Suruç katliamından başlayarak, ihmali olan herkesle ilgili acil soruşturma açmalısınız. Dün Antep'te Kürtleri hedef aldılar. Düğün, bir partilimizin düğünüydü. Buradan bir iç savaş çıkarabilir miyiz arayışı içindeler.

"EN İYİ İNTİKAM BARIŞTIR"

Gelin acılarımızı ortaklaştıralım. Gelin düğünlerimizi, taziyelerimizi, buradan yola çıkarak yüreklerimizi bir yapalım. Barbarlardan alınabilecek en iyi intikam, ülkeyi barışa götürmektir. Ülkemizi iç savaşa sürükleyen hiçbir tezgahta olmayacağız. Gelin taziyede yan yana olalım. Bu fotoğrafla o alçaklara en iyi cevabı veririz."

50 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Gaziantep'te dün gece sokakta düzenlenen kına gecesine bombalı saldırı düzenlenmiş, saldırıda 50 kişi hayatını kaybetmişti. HDP, dün gece yazılı bir açıklamayla saldırının bir partilinin düğününde gerçekleştiğini belirtmiş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'sa muhtemel failin IŞİD olduğunu duyurmuştu.

4 Yıl Önceki Saldırının Yıl Dönümünde Gaziantep'te Terör SaldırısıGaziantep'i Kana Bulayan Saldırıdan İlk Görüntüler!Gaziantep'te Sokak Düğününe Canlı Bomba Saldırısı: 30 Ölü 94 YaralıŞamil Tayyar: FETÖ Bıraktı, PKK İhanet Nöbetini Devraldı, Şimdi IŞİD

Yasin Aktay: Siirtli Hemşehrilerimizi Hedef Alan Bir Saldırı

Ankara'da Antep İçin Telefon Trafiği! Başbakan Vekillere Talimat Verdi

Fatma Şahin Twitter'dan Provokasyon Uyarısı Yaptı

HDP: Saldırı Üyelerimizin Düğününe Yapıldı Lanetliyoruz!

Gaziantep Saldırısı Bebek Arabasıyla Yapılmış

PAYLAŞ